Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › MAKSTAR PROD IMPEX SRL

MAKSTAR PROD IMPEX SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Mun. Codlea
CUI 4257890 · J08/1996/1993
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
FalimentInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MAKSTAR PROD IMPEX SRL
CUI 4257890
Nr. Reg. Comerțului J08/1996/1993
Sediu social Str. Carpaţi nr. 18, Mun. Codlea, jud. BRAŞOV, 505100

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

INFO-DIP INSOLVENCY SPRL · lichidator judiciar provizoriu

Identitate

Starefaliment
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Faliment 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată, deschisă la 9 mai 2025 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Notificare privind deschiderea procedurii de insolvenţă prin procedură generală · Tribunalul Braşov · dosar 769/62/2025 9 mai 2025
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MAKSTAR PROD IMPEX SRL după CUI 4257890 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2022
512.622 lei
+19.0% vs 2021
Profit net 2022
7.298 lei
-87.3% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă1.4%
Față de sectorpeste 27% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 29.981 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 8,0%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 58% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 33.354 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează în faliment în registrele oficiale. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 102.108 lei20112012: 122.187 lei20122013: 118.561 lei20132014: 172.604 lei20142015: 193.689 lei20152016: 240.354 lei20162017: 221.993 lei20172018: 160.534 lei20182019: 199.716 lei20192020: 193.851 lei20202021: 429.440 lei20212022: 512.622 lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 512.622 lei 7.298 lei 2
2021 429.440 lei 57.514 lei 1
2020 193.851 lei 63.977 lei 1
2019 199.716 lei 7.927 lei 1
2018 160.534 lei -9.123 lei 1
2017 221.993 lei -39.780 lei 1
2016 240.354 lei 50.651 lei 1
2015 193.689 lei 18.655 lei
2014 172.604 lei 54.529 lei
2013 118.561 lei 4.908 lei
2012 122.187 lei 10.882 lei
2011 102.108 lei 1.828 lei
2010 60.007 lei -42.576 lei
2009 53.870 lei -29.107 lei 1
2008 37.121 lei -34.305 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2008–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 59 zile+2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 61 zile−63 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,42%−11,97 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 43,56%+5,96 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,3×−0,36 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,76×+0,16 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 6,71%−44,66 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,87%−28,19 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 57,6%−4,8 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 256.311 lei−173.129 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,72×+0,33 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 2,27%−14,04 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 16.289 din 45.270 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 74.236 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 09.07.1993 → faliment

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MAKSTAR PROD IMPEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MAKSTAR PROD IMPEX SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MAKSTAR PROD IMPEX SRL, cu sediul în Mun. Codlea, are codul unic de înregistrare (CUI) 4257890, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J08/1996/1993. Firma a fost înființată la data de 9 iulie 1993 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, MAKSTAR PROD IMPEX SRL figura cu procedură de faliment în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 512.622 lei și un rezultat net de 7.298 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MAKSTAR PROD IMPEX SRL?

MAKSTAR PROD IMPEX SRL (CUI 4257890) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Ce loc ocupă MAKSTAR PROD IMPEX SRL în sectorul său?

MAKSTAR PROD IMPEX SRL ocupă locul 16.289 din 45.270 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MAKSTAR PROD IMPEX SRL față de firmele din același domeniu?

MAKSTAR PROD IMPEX SRL este mai veche decât 99% dintre cele 74.236 firme active cu CAEN 4941.

Este MAKSTAR PROD IMPEX SRL o firmă activă?

Nu — MAKSTAR PROD IMPEX SRL figurează cu procedură de faliment în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este MAKSTAR PROD IMPEX SRL în insolvență?

La ultima verificare, MAKSTAR PROD IMPEX SRL (CUI 4257890) figura cu procedură de faliment în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Pot avea încredere în MAKSTAR PROD IMPEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MAKSTAR PROD IMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MAKSTAR PROD IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Nu, MAKSTAR PROD IMPEX SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MAKSTAR PROD IMPEX SRL?

În anul 2022, MAKSTAR PROD IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 512.622 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MAKSTAR PROD IMPEX SRL?

Firmoscop analizează MAKSTAR PROD IMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Brașov →

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.