Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › CARMEN-TINA SRL

CARMEN-TINA SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Loc. Olimp Mun. Mangalia
CUI 4274580 · J1993002265135
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CARMEN-TINA SRL
Cod fiscal (CIF) RO4274580
Nr. Reg. Comerțului J1993002265135
Sediu social LOT OLIMPUS 1, BIROUL NR.2, Loc. Olimp Mun. Mangalia, jud. CONSTANŢA, 905503
Telefon 652789

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ANDREI CARMEN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 12.07.1993
CAEN4632 · Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CARMEN-TINA SRL după CUI 4274580 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 93/100
Cifră de afaceri 2025
2.195.318 lei
-35.0% vs 2024
Profit net 2025
409.071 lei
-69.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă18.6%
Față de sectorpeste 90% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 377 de firme din Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,5%.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 456.074 lei20142015: 576.730 lei20152016: 748.774 lei20162017: 1.320.395 lei20172018: 1.597.436 lei20182019: 1.910.014 lei20192020: 2.199.267 lei20202021: 2.192.491 lei20212022: 2.584.007 lei20222023: 2.683.557 lei20232024: 3.387.447 lei20242025: 2.195.318 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.195.318 lei 409.071 lei
2024 3.387.447 lei 1.352.019 lei 7
2023 2.683.557 lei 1.281.471 lei 16
2022 2.584.007 lei 1.122.389 lei 13
2021 2.192.491 lei 541.121 lei 13
2020 2.199.267 lei 823.127 lei 10
2019 1.910.014 lei 580.555 lei 10
2018 1.597.436 lei 157.796 lei 12
2017 1.320.395 lei 312.033 lei 5
2016 748.774 lei 288.776 lei 4
2015 576.730 lei 171.768 lei 2
2014 456.074 lei 94.492 lei 1
2013 240.292 lei 1.290 lei 3
2012 289.528 lei 997 lei 3
2011 33.934 lei -50.444 lei 3
2010 6.515 lei -98.444 lei
2009 12.112 lei -37.130 lei
2008 9.412 lei -102.206 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 191 zile+57 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 16 zile+2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 18,63%−21,28 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 32,98%+1,93 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,03×−0,19 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,49× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 17,5%−31,38 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 11,73%−21,97 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 67,02%−1,93 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,63×−0,21 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 16,26×−5,79 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 22 zile+5 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 26,79%−61,16 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 500 din 4.860 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 2,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 316 din 751 firme active cu bilanț depus (CAEN 4632)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 1.321 firme active din sector
SectorCAEN 4632 · Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume10
Dintre care radiate (închise)6

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CARMEN-TINA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CARMEN-TINA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CARMEN-TINA SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CARMEN-TINA SRL, cu sediul în Loc. Olimp Mun. Mangalia, are codul unic de înregistrare (CUI) 4274580, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1993002265135. Firma a fost înființată la data de 12 iulie 1993 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne (CAEN 4632).

La ultima verificare, CARMEN-TINA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.195.318 lei și un rezultat net de 409.071 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CARMEN-TINA SRL?

CARMEN-TINA SRL (CUI 4274580) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CARMEN-TINA SRL în sectorul său?

CARMEN-TINA SRL ocupă locul 316 din 751 firme active cu bilanț depus în CAEN 4632 (Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CARMEN-TINA SRL față de firmele din același domeniu?

CARMEN-TINA SRL este mai veche decât 98% dintre cele 1.321 firme active cu CAEN 4632.

Este CARMEN-TINA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CARMEN-TINA SRL (CUI 4274580) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CARMEN-TINA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CARMEN-TINA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CARMEN-TINA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CARMEN-TINA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CARMEN-TINA SRL plătitoare de TVA?

Da, CARMEN-TINA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CARMEN-TINA SRL?

În anul 2025, CARMEN-TINA SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.195.318 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CARMEN-TINA SRL?

Firmoscop analizează CARMEN-TINA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.