Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › ARRA SOFTWARE TECHNOLOGIES S.R.L.

ARRA SOFTWARE TECHNOLOGIES S.R.L.

Înființată în 2020 · 6 ani vechime · Mun. Braşov
CUI 42781241 · J08/1280/2020
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ARRA SOFTWARE TECHNOLOGIES S.R.L.
CUI 42781241
Nr. Reg. Comerțului J08/1280/2020
Sediu social Str. Sarmisegetuza nr. 2, bl. 40, sc. A, et. 4, ap. 17, Mun. Braşov, 500276
Telefon 0742487761

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 15.07.2020
CAEN6202 · Activități de consultanță în tehnologia informației
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ARRA SOFTWARE TECHNOLOGIES S.R.L. după CUI 42781241 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
62.040 lei
+112.0% vs 2023
Profit net 2024
24.286 lei
+485.5% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă39.1%
Față de sectorpeste 44% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 4.293 de firme din Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 45,8%.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 37.357 lei37K lei20202021: 272.238 lei272K lei20212022: 270.327 lei270K lei20222023: 29.219 lei29K lei20232024: 62.040 lei62K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 62.040 lei 24.286 lei
2023 29.219 lei -6.300 lei
2022 270.327 lei 210.456 lei
2021 272.238 lei 184.196 lei
2020 37.357 lei 25.674 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2020–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 30 zile+12 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 39,15%+60,71 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 6,88%+3,64 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 14,53×−16,36 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,07× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 35,75%+50,19 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 33,29%+47,26 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 93,12%−3,64 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,85×+0,2 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 82,94%+100,26 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.817 din 2.762 firme active cu bilanț depus (CAEN 6202)
Vechime relativămai veche decât 43% dintre cele 12.119 firme active din sector
SectorCAEN 6202 · Activități de consultanță în tehnologia informației →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: dizolvare → INREGISTRAT din data 15.07.2020
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J8/1280/2020 → J08/1280/2020
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 15.07.2020 → dizolvare
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J08/1280/2020 → J8/1280/2020
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: dizolvare → INREGISTRAT din data 15.07.2020
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J8/1280/2020 → J08/1280/2020

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ARRA SOFTWARE TECHNOLOGIES S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ARRA SOFTWARE TECHNOLOGIES S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ARRA SOFTWARE TECHNOLOGIES S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ARRA SOFTWARE TECHNOLOGIES S.R.L., cu sediul în Mun. Braşov, are codul unic de înregistrare (CUI) 42781241, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J08/1280/2020. Firma a fost înființată la data de 15 iulie 2020 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță în tehnologia informației (CAEN 6202).

La ultima verificare, ARRA SOFTWARE TECHNOLOGIES S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 62.040 lei și un rezultat net de 24.286 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ARRA SOFTWARE TECHNOLOGIES S.R.L.?

ARRA SOFTWARE TECHNOLOGIES S.R.L. (CUI 42781241) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ARRA SOFTWARE TECHNOLOGIES S.R.L. în sectorul său?

ARRA SOFTWARE TECHNOLOGIES S.R.L. ocupă locul 1.817 din 2.762 firme active cu bilanț depus în CAEN 6202 (Activități de consultanță în tehnologia informației), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ARRA SOFTWARE TECHNOLOGIES S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ARRA SOFTWARE TECHNOLOGIES S.R.L. este mai veche decât 43% dintre cele 12.119 firme active cu CAEN 6202.

Este ARRA SOFTWARE TECHNOLOGIES S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare ARRA SOFTWARE TECHNOLOGIES S.R.L. (CUI 42781241) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ARRA SOFTWARE TECHNOLOGIES S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ARRA SOFTWARE TECHNOLOGIES S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ARRA SOFTWARE TECHNOLOGIES S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ARRA SOFTWARE TECHNOLOGIES S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ARRA SOFTWARE TECHNOLOGIES S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, ARRA SOFTWARE TECHNOLOGIES S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ARRA SOFTWARE TECHNOLOGIES S.R.L.?

În anul 2024, ARRA SOFTWARE TECHNOLOGIES S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 62.040 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ARRA SOFTWARE TECHNOLOGIES S.R.L.?

Firmoscop analizează ARRA SOFTWARE TECHNOLOGIES S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Brașov →

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.