Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › MEGA LIFE CARE S.R.L.

MEGA LIFE CARE S.R.L.

Înființată în 2020 · 6 ani vechime · Sat Brătuleni Com. Miroslava
CUI 42783145 · J2020001588224
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MEGA LIFE CARE S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO42783145
Nr. Reg. Comerțului J2020001588224
Sediu social Str. Industriilor nr. 34, et. 1, NR. CADASTRAL 1041-C1. CARTE FUNCIARĂ 2615). BIROUL 7.ÎN INCINTA MEGA AUTO SRL, Sat Brătuleni Com. Miroslava, jud. IAŞI, 707307
Telefon 0724242461

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BALCAN LORENA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.07.2020
CAEN4774 · Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MEGA LIFE CARE S.R.L. după CUI 42783145 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 84/100
Cifră de afaceri 2025
10.657.647 lei
-42.0% vs 2024
Profit net 2025
1.479.638 lei
-53.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă13.9%
Față de sectorpeste 49% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 956 de firme din Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 14,1%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 59% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 961 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital6.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 542.194 lei542K lei20202021: 884.149 lei884K lei20212022: 6.399.482 lei6,4 mil. lei20222023: 16.928.178 lei17 mil. lei20232024: 18.442.980 lei18 mil. lei20242025: 10.657.647 lei11 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 10.657.647 lei 1.479.638 lei 2
2024 18.442.980 lei 3.153.152 lei 2
2023 16.928.178 lei 3.128.888 lei 2
2022 6.399.482 lei 947.156 lei 1
2021 884.149 lei 106.129 lei 1
2020 542.194 lei 144.943 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2020–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 342 zile+157 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 246 zile+157 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 13,88%−3,22 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 85,85%+11,13 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,16×−0,18 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 6,07×+3,11 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 89,96%−9,66 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 12,73%−12,46 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 14,15%−11,13 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 5.328.824 lei−3.892.666 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,92×−0,55 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 87,46×−17,16 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 4 zile+1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 18,59%−5,96 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

7,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă medie sau mare — 61 din 772 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 0,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 51 din 1.442 firme active cu bilanț depus (CAEN 4774)
Vechime relativămai veche decât 34% dintre cele 2.008 firme active din sector
SectorCAEN 4774 · Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)52
Valoare totală (2024–2026)1.291.171 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați11 · 36.172.120 lei

Autorități: Spitalul Clinic de Urgenta "Prof. Dr. Nicolae Oblu" Iasi, SPITALUL CLINIC OBSTETRICA GINECOLOGIE CUZA-VODA, SPITAL CLINIC DE BOLI INFECTIOASE "SF. PARASCHEVA", IASI

Achiziții directe (SEAP)72
Valoare totală (2024–2026)746.392 lei

Cumpărători: Spitalul Clinic de Urgenta "Prof. Dr. Nicolae Oblu" Iasi, Spitalul Clinic de Urgenta pentru Copii "Sf.Maria" Iasi, SPITAL CLINIC DE BOLI INFECTIOASE "SF. PARASCHEVA", IASI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MEGA LIFE CARE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MEGA LIFE CARE S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MEGA LIFE CARE S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MEGA LIFE CARE S.R.L., cu sediul în Sat Brătuleni Com. Miroslava, are codul unic de înregistrare (CUI) 42783145, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2020001588224. Firma a fost înființată la data de 16 iulie 2020 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate (CAEN 4774).

La ultima verificare, MEGA LIFE CARE S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 10.657.647 lei și un rezultat net de 1.479.638 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MEGA LIFE CARE S.R.L.?

MEGA LIFE CARE S.R.L. (CUI 42783145) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MEGA LIFE CARE S.R.L. în sectorul său?

MEGA LIFE CARE S.R.L. ocupă locul 51 din 1.442 firme active cu bilanț depus în CAEN 4774 (Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MEGA LIFE CARE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MEGA LIFE CARE S.R.L. este mai veche decât 34% dintre cele 2.008 firme active cu CAEN 4774.

Este MEGA LIFE CARE S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare MEGA LIFE CARE S.R.L. (CUI 42783145) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MEGA LIFE CARE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MEGA LIFE CARE S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MEGA LIFE CARE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MEGA LIFE CARE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MEGA LIFE CARE S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, MEGA LIFE CARE S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MEGA LIFE CARE S.R.L.?

În anul 2025, MEGA LIFE CARE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 10.657.647 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MEGA LIFE CARE S.R.L.?

Firmoscop analizează MEGA LIFE CARE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Iași →

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.