Sari la conținut
FirmoscopFirmeBotoșani › COLOSEUM BBC74 S.R.L.

COLOSEUM BBC74 S.R.L.

Înființată în 2020 · 6 ani vechime · Sat Şendriceni Com. Şendriceni
CUI 42824644 · J2020000391078
Fără probleme găsite Re-verificat · 23 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Plafonul de credit, termenul de plată sugerat, dosarele din instanță — toate în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă — pentru oricâte firme urmărești.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire COLOSEUM BBC74 S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO42824644
Nr. Reg. Comerțului J2020000391078
Sediu social G ŞENDRICENI, Sat Şendriceni Com. Şendriceni, jud. BOTOŞANI, 717380
Telefon 0742138212

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 23 august 2026.

Reprezentanți

ROTARIU ANDREEA-PETRONELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 24.07.2020
CAEN5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 23 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 23 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 23 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 23 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 23 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 23 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută COLOSEUM BBC74 S.R.L. după CUI 42824644 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 77/100
Cifră de afaceri 2025
3.986.689 lei
+126.0% vs 2024
Profit net 2025
108.050 lei
+188.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.7%
Față de sectorpeste 51% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 6.155 de firme din Baruri și alte activități de servire a băuturilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector11 angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 6.435 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital21.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 38.378 lei38K lei20202021: 56.878 lei57K lei20212022: 299.718 lei300K lei20222023: 1.486.566 lei1,5 mil. lei20232024: 1.761.261 lei1,8 mil. lei20242025: 3.986.689 lei4,0 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.986.689 lei 108.050 lei 11
2024 1.761.261 lei -121.944 lei 8
2023 1.486.566 lei 196.844 lei 7
2022 299.718 lei -16.054 lei 2
2021 56.878 lei 1.072 lei 1
2020 38.378 lei 8.194 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2020–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 339 zile−62 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 47 zile−14 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,71%+9,63 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 95,45%−1,14 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,05× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 20,97×−7,38 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 61,27%+239,78 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,79%+8,87 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 4,55%+1,14 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 362.426 lei+142.268 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,03×+0,15 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,21×+0,13 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 303 zile−36 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,53%+7,42 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 161 din 13.549 firme active cu bilanț depus (CAEN 5630)
Vechime relativămai veche decât 30% dintre cele 27.171 firme active din sector
SectorCAEN 5630 · Baruri și alte activități de servire a băuturilor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru COLOSEUM BBC74 S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți COLOSEUM BBC74 S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru COLOSEUM BBC74 S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

COLOSEUM BBC74 S.R.L., cu sediul în Sat Şendriceni Com. Şendriceni, are codul unic de înregistrare (CUI) 42824644, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2020000391078. Firma a fost înființată la data de 24 iulie 2020 și are ca obiect principal de activitate Baruri și alte activități de servire a băuturilor (CAEN 5630).

La ultima verificare, COLOSEUM BBC74 S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.986.689 lei și un rezultat net de 108.050 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 23 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are COLOSEUM BBC74 S.R.L.?

COLOSEUM BBC74 S.R.L. (CUI 42824644) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 23 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă COLOSEUM BBC74 S.R.L. în sectorul său?

COLOSEUM BBC74 S.R.L. ocupă locul 161 din 13.549 firme active cu bilanț depus în CAEN 5630 (Baruri și alte activități de servire a băuturilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este COLOSEUM BBC74 S.R.L. față de firmele din același domeniu?

COLOSEUM BBC74 S.R.L. este mai veche decât 30% dintre cele 27.171 firme active cu CAEN 5630.

Este COLOSEUM BBC74 S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare COLOSEUM BBC74 S.R.L. (CUI 42824644) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este COLOSEUM BBC74 S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, COLOSEUM BBC74 S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în COLOSEUM BBC74 S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru COLOSEUM BBC74 S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este COLOSEUM BBC74 S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, COLOSEUM BBC74 S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a COLOSEUM BBC74 S.R.L.?

În anul 2025, COLOSEUM BBC74 S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 3.986.689 lei și un număr mediu de 11 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu COLOSEUM BBC74 S.R.L.?

Firmoscop analizează COLOSEUM BBC74 S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Botoşani

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Botoșani →

Mergi mai departe

Firme din Botoșani

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 23 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.