Sari la conținut
FirmoscopFirmeGiurgiu › CONCRETE PUMPS S.R.L.

CONCRETE PUMPS S.R.L.

Înființată în 2020 · 6 ani vechime · Mun. Giurgiu
CUI 42900598 · J2020003464230
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CONCRETE PUMPS S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO42900598
Nr. Reg. Comerțului J2020003464230
Sediu social Bld. Bucureşti, bl. 67/1D, sc. E, ap. 92, CAMERA 3, Mun. Giurgiu

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BUŞCĂ LAURENŢIU · administrator

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 29.10.2024
CAEN4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CONCRETE PUMPS S.R.L. după CUI 42900598 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 82/100
Cifră de afaceri 2025
971.711 lei
+16.0% vs 2024
Profit net 2025
96.351 lei
+365.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă9.9%
Față de sectorpeste 43% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.523 de firme din Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,9%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 67% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.715 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital8.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 57.852 lei58K lei20202021: 421.480 lei421K lei20212022: 488.309 lei488K lei20222023: 459.700 lei460K lei20232024: 834.975 lei835K lei20242025: 971.711 lei972K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 971.711 lei 96.351 lei 3
2024 834.975 lei -36.292 lei 4
2023 459.700 lei 49.721 lei 5
2022 488.309 lei 12.257 lei 6
2021 421.480 lei 86.426 lei 5
2020 57.852 lei 4.912 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2020–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 182 zile−56 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 39 zile−75 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 9,92%+14,27 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 88,94%−18,15 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,12×+0,19 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 8,04× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 159,79% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 17,68%+24,81 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 11,06%+18,15 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 323.904 lei+115.160 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,78×+0,14 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 442,29×+431,61 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi−33 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 11,11%+15,28 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 805 din 3.783 firme active cu bilanț depus (CAEN 4399)
Vechime relativămai veche decât 33% dintre cele 8.515 firme active din sector
SectorCAEN 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 29.10.2024
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 29.10.2024 → funcțiune

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CONCRETE PUMPS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CONCRETE PUMPS S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CONCRETE PUMPS S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CONCRETE PUMPS S.R.L., cu sediul în Mun. Giurgiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 42900598, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2020003464230. Firma a fost înființată la data de 11 august 2020 și are ca obiect principal de activitate Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN 4399).

La ultima verificare, CONCRETE PUMPS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 971.711 lei și un rezultat net de 96.351 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CONCRETE PUMPS S.R.L.?

CONCRETE PUMPS S.R.L. (CUI 42900598) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CONCRETE PUMPS S.R.L. în sectorul său?

CONCRETE PUMPS S.R.L. ocupă locul 805 din 3.783 firme active cu bilanț depus în CAEN 4399 (Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CONCRETE PUMPS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

CONCRETE PUMPS S.R.L. este mai veche decât 33% dintre cele 8.515 firme active cu CAEN 4399.

Este CONCRETE PUMPS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare CONCRETE PUMPS S.R.L. (CUI 42900598) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CONCRETE PUMPS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CONCRETE PUMPS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CONCRETE PUMPS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CONCRETE PUMPS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CONCRETE PUMPS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, CONCRETE PUMPS S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CONCRETE PUMPS S.R.L.?

În anul 2025, CONCRETE PUMPS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 971.711 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CONCRETE PUMPS S.R.L.?

Firmoscop analizează CONCRETE PUMPS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Giurgiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Giurgiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.