Sari la conținut
FirmoscopFirmeSatu Mare › M_A TECH CONSTRUCTION S.R.L.

M_A TECH CONSTRUCTION S.R.L.

Înființată în 2020 · 6 ani vechime · Mun. Satu Mare
CUI 42922480 · J30/642/2020
Atenție sporită Re-verificat · 2 septembrie 2026
RadiatăInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire M_A TECH CONSTRUCTION S.R.L.
CUI 42922480
Nr. Reg. Comerțului J30/642/2020
Sediu social Bld. Cloşca nr. 38, et. 3, ap. 4, Mun. Satu Mare, 440214
Telefon 0787866260

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 2 septembrie 2026.

Reprezentanți

RUS VASILE MARCEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 29.08.2024
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 2 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 2 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 2 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 2 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 2 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 2 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută M_A TECH CONSTRUCTION S.R.L. după CUI 42922480 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 89/100
Cifră de afaceri 2023
18.000 lei
+300.0% vs 2022
Profit net 2023
-24.102 lei
-4150.8% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă-133.9%
Mărime față de sector1 angajat · peste 24% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 36.180 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 3.700 lei3.700 lei20202021: 10.300 lei10K lei20212022: 4.500 lei4.500 lei20222023: 18.000 lei18K lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 18.000 lei -24.102 lei 1
2022 4.500 lei 595 lei 1
2021 10.300 lei 9.953 lei 1
2020 3.700 lei 521 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2020–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 0 zile−37 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -133,9%−147,12 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 0%−3,88 datorii totale ÷ active totale × 100
Rata de levier datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -9.060,9%−9.066,18 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -9.060,9%−9.065,98 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 100%+3,88 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 18.000 lei+13.500 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 67,67×+67,29 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -57,07%−73,65 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 24.190 din 32.084 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 32% dintre cele 67.219 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care în procedură de insolvență1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru M_A TECH CONSTRUCTION S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți M_A TECH CONSTRUCTION S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

M_A TECH CONSTRUCTION S.R.L., cu sediul în Mun. Satu Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 42922480, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J30/642/2020. Firma a fost înființată la data de 17 august 2020 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, M_A TECH CONSTRUCTION S.R.L. figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 18.000 lei și un rezultat net de -24.102 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 2 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are M_A TECH CONSTRUCTION S.R.L.?

M_A TECH CONSTRUCTION S.R.L. (CUI 42922480) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 2 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă M_A TECH CONSTRUCTION S.R.L. în sectorul său?

M_A TECH CONSTRUCTION S.R.L. ocupă locul 24.190 din 32.084 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este M_A TECH CONSTRUCTION S.R.L. față de firmele din același domeniu?

M_A TECH CONSTRUCTION S.R.L. este mai veche decât 32% dintre cele 67.219 firme active cu CAEN 4120.

Este M_A TECH CONSTRUCTION S.R.L. o firmă activă?

Nu — M_A TECH CONSTRUCTION S.R.L. figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este M_A TECH CONSTRUCTION S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare M_A TECH CONSTRUCTION S.R.L. (CUI 42922480) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în M_A TECH CONSTRUCTION S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru M_A TECH CONSTRUCTION S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este M_A TECH CONSTRUCTION S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, M_A TECH CONSTRUCTION S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a M_A TECH CONSTRUCTION S.R.L.?

În anul 2023, M_A TECH CONSTRUCTION S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 18.000 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu M_A TECH CONSTRUCTION S.R.L.?

Firmoscop analizează M_A TECH CONSTRUCTION S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Satu Mare

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Satu Mare →

Mergi mai departe

Firme din Satu Mare

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 2 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.