FirmoscopFirme › DELTA IMPEX S.R.L.

DELTA IMPEX S.R.L.

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Municipiul Olteniţa
CUI 4293876 · J51/121/1993
Fără probleme găsite Re-verificat · 27 iulie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Monitorizează
Fără probleme găsite

Nu am găsit probleme în registrele publice: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără insolvență. Pentru contracte pe sume mari, cere raportul complet.

Curată azi — dar o firmă se poate strica peste noapte: o datorie nouă la ANAF, un dosar în instanță, o cerere de insolvență. Dacă-i dai termen de plată, pune-o sub monitorizare și afli primul, gratuit.

Un email dacă verdictul se schimbă. Fără card.

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Cum calculăm verdictul →

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 633 din 3.108 firme active cu bilanț depus (CAEN 4752)
Vechime relativămai veche decât 95% dintre cele 5.020 firme active din sector
SectorCAEN 4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate →

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DELTA IMPEX S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO4293876
Nr. Reg. Comerțului J51/121/1993
Sediu social Bld. Tineretului nr. 105-115, Mun. Olteniţa, jud. CĂLĂRAŞI, 915400

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 27 iulie 2026.

Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.654.928 lei
-6.0% vs 2024
Profit net 2025
152.384 lei
+69.8% vs 2024

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Despre firmă

DELTA IMPEX S.R.L., cu sediul în Municipiul Olteniţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 4293876, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J51/121/1993. Firma a fost înființată la data de 13 iulie 1993 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate (CAEN 4752).

La ultima verificare, DELTA IMPEX S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.654.928 lei și un rezultat net de 152.384 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.07.1993
CAEN4752 · Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton
Website

Bonitate financiară

Cât e de solidăSolidă (100/100)
Marjă netă5.7%
Față de sectorpeste 61% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 2.154 de firme din Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,6%.

Mărime față de sector7 angajați · peste 84% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.076 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Reprezentanți

MIHĂLCESCU FLORIAN · administrator

Vezi în ce alte firme apar acești reprezentanți și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Evoluție financiară

AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.654.928 lei 152.384 lei 7
Încă 9 ani de bilanț (2016–2024)

Vezi evoluția completă a cifrei de afaceri, profitului și numărului de angajați — gratuit, cu un cont.

Vezi bilanțul complet

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Contracte publice

Nu am găsit contracte publice atribuite acestei firme în SEAP.

Grup de firme

Firme conectate (prin administratori comuni)2
Dintre care în insolvență / radiate2

Gajuri și garanții (RNPM)

Firmoscop nu are încă datele din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM) — acolo se înregistrează bunurile și facturile pe care o firmă le-a pus garanție la un credit. Dacă sunt deja gajate, banca se poate îndrepta asupra lor înaintea ta. Verifică gratuit, direct la sursă: caută DELTA IMPEX S.R.L. după CUI 4293876.

Verifică gajurile la RNPM

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

Firme similare în Călăraşi

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Călărași →

Vezi raportul complet de risc pentru DELTA IMPEX S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas și bilanțurile pe 12 ani — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DELTA IMPEX S.R.L.? Ia badge-ul „Verificat pe Firmoscop” pentru site-ul tău, sau pune-o sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Întrebări frecvente

Ce loc ocupă DELTA IMPEX S.R.L. în sectorul său?

DELTA IMPEX S.R.L. ocupă locul 633 din 3.108 firme active cu bilanț depus în CAEN 4752 (Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DELTA IMPEX S.R.L. față de firmele din același domeniu?

DELTA IMPEX S.R.L. este mai veche decât 95% dintre cele 5.020 firme active cu CAEN 4752.

Este DELTA IMPEX S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare DELTA IMPEX S.R.L. (CUI 4293876) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DELTA IMPEX S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DELTA IMPEX S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență în Buletinul Procedurilor de Insolvență sau la portalul instanțelor.

Pot avea încredere în DELTA IMPEX S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DELTA IMPEX S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DELTA IMPEX S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, DELTA IMPEX S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DELTA IMPEX S.R.L.?

În anul 2025, DELTA IMPEX S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2.654.928 lei și un număr mediu de 7 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DELTA IMPEX S.R.L.?

Firmoscop analizează DELTA IMPEX S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 27 iulie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.

Ce ți-ar fi de folos

Îți lipsește o informație, ceva nu se înțelege, ceva nu merge? Scrie-ne. Citim fiecare mesaj.