Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › RIOLIV SA

RIOLIV SA

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 4306372 · J12/2519/1993
Fără probleme găsite Re-verificat · 6 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RIOLIV SA
Cod fiscal (CIF) RO4306372
Nr. Reg. Comerțului J12/2519/1993
Sediu social Str. Rovine nr. 33, bl. RO10, ap. 11, Mun. Cluj-Napoca, 400615
Telefon 0264446548

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 6 septembrie 2026.

Reprezentanți

CRIȘAN CONSTANTIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.07.1993
CAEN4299 · Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 6 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 6 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 6 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 6 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 6 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RIOLIV SA după CUI 4306372 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 94/100
Cifră de afaceri 2025
2.050.673 lei
-56.0% vs 2024
Profit net 2025
1.569 lei
-99.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.1%
Față de sectorpeste 20% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 432 de firme din Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,5%.

Mărime față de sector13 angajați · peste 89% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 476 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 3.711.931 lei20142015: 3.004.720 lei20152016: 1.862.020 lei20162017: 819.993 lei20172018: 1.851.026 lei20182019: 1.966.602 lei20192020: 1.871.502 lei20202021: 2.149.968 lei20212022: 1.211.191 lei20222023: 1.705.805 lei20232024: 4.713.362 lei20242025: 2.050.673 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.050.673 lei 1.569 lei 13
2024 4.713.362 lei 535.605 lei 15
2023 1.705.805 lei 74.979 lei 11
2022 1.211.191 lei 68.486 lei 11
2021 2.149.968 lei 766.657 lei 11
2020 1.871.502 lei 690.506 lei 11
2019 1.966.602 lei 621.257 lei 13
2018 1.851.026 lei 229.148 lei 12
2017 819.993 lei 13.868 lei 17
2016 1.862.020 lei 70.434 lei 24
2015 3.004.720 lei 344.719 lei 23
2014 3.711.931 lei 711.659 lei 26
2013 631.943 lei 10.926 lei 19
2012 1.758.405 lei 51.407 lei 20
2011 1.346.907 lei 4.904 lei 14
2010 900.314 lei 9.420 lei 20
2009 2.399.181 lei 30.493 lei 25
2008 2.972.356 lei 34.242 lei 26

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 243 zile+129 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 25 zile−23 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,08%−11,28 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 46,41%+6,98 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,15×−0,39 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,86×+0,21 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 0,1%−23,57 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,05%−14,29 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 53,81%−6,76 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 157.744 lei−156.480 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,7×−0,56 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 111,41×+101,05 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 3 zile−32 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,36%−13,7 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 500 din 4.860 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 2,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 114 din 542 firme active cu bilanț depus (CAEN 4299)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 925 firme active din sector
SectorCAEN 4299 · Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)4
Valoare totală (2026)319.300 lei

Autorități: Societatea Nationala de Gaze Naturale Romgaz S.A.

Achiziții directe (SEAP)5
Valoare totală (2024–2025)417.560 lei

Cumpărători: COMUNA CATINA (PRIMARIA CATINA), COMUNA CAIANU (CONSILIUL LOCAL CAIANU), COMUNA BUZA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RIOLIV SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RIOLIV SA? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RIOLIV SA

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RIOLIV SA, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 4306372, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/2519/1993. Firma a fost înființată la data de 17 iulie 1993 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a (CAEN 4299).

La ultima verificare, RIOLIV SA figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.050.673 lei și un rezultat net de 1.569 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 6 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RIOLIV SA?

RIOLIV SA (CUI 4306372) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 6 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RIOLIV SA în sectorul său?

RIOLIV SA ocupă locul 114 din 542 firme active cu bilanț depus în CAEN 4299 (Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RIOLIV SA față de firmele din același domeniu?

RIOLIV SA este mai veche decât 97% dintre cele 925 firme active cu CAEN 4299.

Este RIOLIV SA o firmă activă?

Da, la ultima verificare RIOLIV SA (CUI 4306372) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RIOLIV SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RIOLIV SA nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RIOLIV SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RIOLIV SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RIOLIV SA plătitoare de TVA?

Da, RIOLIV SA este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RIOLIV SA?

În anul 2025, RIOLIV SA a raportat o cifră de afaceri de 2.050.673 lei și un număr mediu de 13 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RIOLIV SA?

Firmoscop analizează RIOLIV SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 6 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.