Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Giurgiu › NURBAS COM S.R.L.

NURBAS COM S.R.L.

Înființată în 2020 · 6 ani vechime · Sat Popeşti Orş. Mihăileşti
CUI 43122915 · J52/1176/2021
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 28 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NURBAS COM S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO43122915
Nr. Reg. Comerțului J52/1176/2021
Sediu social SONDEI nr. 5, CAMERA NR.1, Sat Popeşti, Oraş Mihăileşti, jud. Giurgiu, 85203

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Reprezentanți

KHALIL ALI AHMAD BASEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 28 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NURBAS COM S.R.L. după CUI 43122915 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
346.031 lei
+16,0% vs 2024
Profit net 2025
26.749 lei
+38,7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.7%
Față de sectorpeste 49% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 9.639 de firme din Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 7,8%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 47% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.541 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 13.967 lei14K lei20212022: 60.488 lei60K lei20222023: 181.916 lei182K lei20232024: 298.589 lei299K lei20242025: 346.031 lei346K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 346.031 lei 26.749 lei 1
2024 298.589 lei 19.282 lei 1
2023 181.916 lei 67.927 lei —
2022 60.488 lei 21.093 lei —
2021 13.967 lei 3.024 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2021–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 311 zile−104 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 105 zile−108 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,73%+1,27 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 71,35%−3,94 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,4×+0,07 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,49×−0,56 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 22,62%+5,33 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 6,48%+2,21 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 28,65%+3,94 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 346.031 lei+47.442 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,84×+0,18 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,32×+0,07 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 276 de zile−17 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 10,35%+2,02 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.285 din 15.176 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4791)
Vechime relativămai veche decât 63% dintre cele 35.628 de firme active din sector
SectorCAEN 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Giurgiu
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 2 → Sat Popeşti, Oraş Mihăileşti
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/12633/2020 → J52/1176/2021
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Giurgiu → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Popeşti, Oraş Mihăileşti → Bucureşti Sectorul 2
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J52/1176/2021 → J40/12633/2020

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NURBAS COM S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NURBAS COM S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

NURBAS COM S.R.L., cu sediul în Sat Popeşti Orş. Mihăileşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 43122915, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J52/1176/2021. Firma a fost înființată la data de 1 octombrie 2020 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN 4791).

La ultima verificare, NURBAS COM S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 346.031 lei și un rezultat net de 26.749 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NURBAS COM S.R.L.?

NURBAS COM S.R.L. (CUI 43122915) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 28 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă NURBAS COM S.R.L. în sectorul său?

NURBAS COM S.R.L. ocupă locul 3.285 din 15.176 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4791 (Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NURBAS COM S.R.L. față de firmele din același domeniu?

NURBAS COM S.R.L. este mai veche decât 63% dintre cele 35.628 de firme active cu CAEN 4791.

Este NURBAS COM S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare NURBAS COM S.R.L. (CUI 43122915) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NURBAS COM S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NURBAS COM S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NURBAS COM S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NURBAS COM S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NURBAS COM S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, NURBAS COM S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NURBAS COM S.R.L.?

În anul 2025, NURBAS COM S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 346.031 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NURBAS COM S.R.L.?

Firmoscop analizează NURBAS COM S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Giurgiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Giurgiu →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4791 din Giurgiu, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Giurgiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.