Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › INSTAL CONSTRUCT LINEPLUS S.R.L.

INSTAL CONSTRUCT LINEPLUS S.R.L.

Înființată în 2020 · 5 ani vechime · Mun. Constanţa
CUI 43180592 · J2020002653138
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire INSTAL CONSTRUCT LINEPLUS S.R.L.
CUI 43180592
Nr. Reg. Comerțului J2020002653138
Sediu social Str. Viilor nr. 14, Mun. Constanţa

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.10.2020
CAEN4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută INSTAL CONSTRUCT LINEPLUS S.R.L. după CUI 43180592 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
393.700 lei
+71.0% vs 2024
Profit net 2025
46.929 lei
+94.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă11.9%
Față de sectorpeste 49% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 178.000 lei178K lei20202021: 278.715 lei279K lei20212022: 180.321 lei180K lei20222023: 289.521 lei290K lei20232024: 230.195 lei230K lei20242025: 393.700 lei394K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 393.700 lei 46.929 lei 1
2024 230.195 lei 24.133 lei 1
2023 289.521 lei 14.568 lei 1
2022 180.321 lei 33.123 lei 1
2021 278.715 lei 159.656 lei 4
2020 178.000 lei 97.533 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2020–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 63 zile−133 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 149 zile+56 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11,92%+1,44 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 32,67%−24,38 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,06×+1,31 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,49×−0,84 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 33,53%+7,59 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 22,57%+11,43 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 67,33%+24,38 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 393.700 lei+163.505 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,89×+0,83 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 16,09%+3,22 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 9.555 din 19.931 firme active cu bilanț depus (CAEN 4100)
Vechime relativămai veche decât 58% dintre cele 32.197 firme active din sector
SectorCAEN 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J13/2653/2020 → J2020002653138

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru INSTAL CONSTRUCT LINEPLUS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți INSTAL CONSTRUCT LINEPLUS S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru INSTAL CONSTRUCT LINEPLUS S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

INSTAL CONSTRUCT LINEPLUS S.R.L., cu sediul în Mun. Constanţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 43180592, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2020002653138. Firma a fost înființată la data de 13 octombrie 2020 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

La ultima verificare, INSTAL CONSTRUCT LINEPLUS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 393.700 lei și un rezultat net de 46.929 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are INSTAL CONSTRUCT LINEPLUS S.R.L.?

INSTAL CONSTRUCT LINEPLUS S.R.L. (CUI 43180592) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă INSTAL CONSTRUCT LINEPLUS S.R.L. în sectorul său?

INSTAL CONSTRUCT LINEPLUS S.R.L. ocupă locul 9.555 din 19.931 firme active cu bilanț depus în CAEN 4100 (Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este INSTAL CONSTRUCT LINEPLUS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

INSTAL CONSTRUCT LINEPLUS S.R.L. este mai veche decât 58% dintre cele 32.197 firme active cu CAEN 4100.

Este INSTAL CONSTRUCT LINEPLUS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare INSTAL CONSTRUCT LINEPLUS S.R.L. (CUI 43180592) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este INSTAL CONSTRUCT LINEPLUS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, INSTAL CONSTRUCT LINEPLUS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în INSTAL CONSTRUCT LINEPLUS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru INSTAL CONSTRUCT LINEPLUS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este INSTAL CONSTRUCT LINEPLUS S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, INSTAL CONSTRUCT LINEPLUS S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a INSTAL CONSTRUCT LINEPLUS S.R.L.?

În anul 2025, INSTAL CONSTRUCT LINEPLUS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 393.700 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu INSTAL CONSTRUCT LINEPLUS S.R.L.?

Firmoscop analizează INSTAL CONSTRUCT LINEPLUS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Constanța →

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.