Sari la conținut
FirmoscopFirmeGalați › VBL HATCHTECH S.R.L.

VBL HATCHTECH S.R.L.

Înființată în 2020 · 5 ani vechime · Mun. Galaţi
CUI 43187884 · J17/1231/2020
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VBL HATCHTECH S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO43187884
Nr. Reg. Comerțului J17/1231/2020
Sediu social Str. Armata Poporului nr. 12, bl. L6, sc. 1, et. 1, ap. 5, Mun. Galaţi, 800078
Telefon 0743866680

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BLEOANCĂ VLADIMIR-IOAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.10.2020
CAEN4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VBL HATCHTECH S.R.L. după CUI 43187884 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 88/100
Cifră de afaceri 2024
159.755 lei
-67.0% vs 2023
Profit net 2024
2.908 lei
-98.5% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă1.8%
Față de sectorpeste 31% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 5.498 de firme din Comerț cu ridicata nespecializat care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 6,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 29% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 5.490 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 0 lei0 lei20202021: 379.631 lei380K lei20212022: 815.440 lei815K lei20222023: 491.375 lei491K lei20232024: 159.755 lei160K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 159.755 lei 2.908 lei 1
2023 491.375 lei 194.992 lei 1
2022 815.440 lei 258.348 lei 1
2021 379.631 lei 88.294 lei 1
2020 0 lei -12.877 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2020–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 210 zile+170 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 198 zile+42 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,82%−37,86 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 17,73%+8,32 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,64×−4,99 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,16×+0,06 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 0,52%−36,34 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,56%−33,3 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 108,94%+17,09 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 159.755 lei−331.620 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,31×−0,54 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,48×−1,04 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 756 zile+516 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,9%−65,34 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.457 din 8.202 firme active cu bilanț depus (CAEN 4690)
Vechime relativămai veche decât 27% dintre cele 12.910 firme active din sector
SectorCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VBL HATCHTECH S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VBL HATCHTECH S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru VBL HATCHTECH S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VBL HATCHTECH S.R.L., cu sediul în Mun. Galaţi, are codul unic de înregistrare (CUI) 43187884, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J17/1231/2020. Firma a fost înființată la data de 14 octombrie 2020 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

La ultima verificare, VBL HATCHTECH S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 159.755 lei și un rezultat net de 2.908 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VBL HATCHTECH S.R.L.?

VBL HATCHTECH S.R.L. (CUI 43187884) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă VBL HATCHTECH S.R.L. în sectorul său?

VBL HATCHTECH S.R.L. ocupă locul 5.457 din 8.202 firme active cu bilanț depus în CAEN 4690 (Comerț cu ridicata nespecializat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VBL HATCHTECH S.R.L. față de firmele din același domeniu?

VBL HATCHTECH S.R.L. este mai veche decât 27% dintre cele 12.910 firme active cu CAEN 4690.

Este VBL HATCHTECH S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare VBL HATCHTECH S.R.L. (CUI 43187884) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VBL HATCHTECH S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VBL HATCHTECH S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VBL HATCHTECH S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VBL HATCHTECH S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VBL HATCHTECH S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, VBL HATCHTECH S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VBL HATCHTECH S.R.L.?

În anul 2024, VBL HATCHTECH S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 159.755 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VBL HATCHTECH S.R.L.?

Firmoscop analizează VBL HATCHTECH S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Galaţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Galați

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.