Sari la conținut
FirmoscopFirmeSatu Mare › DCM CHALET S.R.L.

DCM CHALET S.R.L.

Înființată în 2020 · 5 ani vechime · Mun. Satu Mare
CUI 43317992 · J30/941/2020
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DCM CHALET S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO43317992
Nr. Reg. Comerțului J30/941/2020
Sediu social Str. Neajlov nr. 3, bl. 6, ap. 100, Mun. Satu Mare, 440155
Telefon 0744129089

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

MOLNAR CRISTIAN RAUL · administratorMOLNAR DIANA ANCUŢA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 11.11.2020
CAEN5590 · Alte servicii de cazare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DCM CHALET S.R.L. după CUI 43317992 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 90/100
Cifră de afaceri 2024
108.731 lei
+12.0% vs 2023
Profit net 2024
7.484 lei
+103.3% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă6.9%
Față de sectorpeste 50% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.460 de firme din Alte servicii de cazare care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 6,7%.

Datorii / capital3.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 55.532 lei56K lei20212023: 97.207 lei97K lei20232024: 108.731 lei109K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 108.731 lei 7.484 lei
2023 97.207 lei 3.681 lei
2021 55.532 lei 18.009 lei 1
2020 -562 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2020–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 295 zile−90 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 44 zile−4 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,88%+3,09 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 68,99%−7,84 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,45×+0,15 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier −1,72 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 25,59%+8,67 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 5,88%+3,13 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 22,97%+6,69 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,85×+0,12 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 9%+3,92 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.152 din 2.024 firme active cu bilanț depus (CAEN 5590)
Vechime relativămai veche decât 20% dintre cele 4.412 firme active din sector
SectorCAEN 5590 · Alte servicii de cazare →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DCM CHALET S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DCM CHALET S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DCM CHALET S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DCM CHALET S.R.L., cu sediul în Mun. Satu Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 43317992, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J30/941/2020. Firma a fost înființată la data de 11 noiembrie 2020 și are ca obiect principal de activitate Alte servicii de cazare (CAEN 5590).

La ultima verificare, DCM CHALET S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 108.731 lei și un rezultat net de 7.484 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DCM CHALET S.R.L.?

DCM CHALET S.R.L. (CUI 43317992) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DCM CHALET S.R.L. în sectorul său?

DCM CHALET S.R.L. ocupă locul 1.152 din 2.024 firme active cu bilanț depus în CAEN 5590 (Alte servicii de cazare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DCM CHALET S.R.L. față de firmele din același domeniu?

DCM CHALET S.R.L. este mai veche decât 20% dintre cele 4.412 firme active cu CAEN 5590.

Este DCM CHALET S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare DCM CHALET S.R.L. (CUI 43317992) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DCM CHALET S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DCM CHALET S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DCM CHALET S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DCM CHALET S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DCM CHALET S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, DCM CHALET S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DCM CHALET S.R.L.?

În anul 2024, DCM CHALET S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 108.731 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DCM CHALET S.R.L.?

Firmoscop analizează DCM CHALET S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Satu Mare

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Hoteluri & Cazare în Satu Mare →

Mergi mai departe

Firme din Satu Mare

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.