Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › WORKFLOW MANAGEMENT SERVICES S.R.L.

WORKFLOW MANAGEMENT SERVICES S.R.L.

Înființată în 2020 · 5 ani vechime · Mun. Arad
CUI 43338138 · J02/1398/2020
Fără probleme găsite Re-verificat · 24 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire WORKFLOW MANAGEMENT SERVICES S.R.L.
CUI 43338138
Nr. Reg. Comerțului J02/1398/2020
Sediu social Str. Mircea Stănescu nr. 1-3, et. 3, ap. 32, Mun. Arad, 310009
Telefon 0733918246

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.11.2020
CAEN6311 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută WORKFLOW MANAGEMENT SERVICES S.R.L. după CUI 43338138 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 89/100
Cifră de afaceri 2024
177.964 lei
-39.0% vs 2023
Profit net 2024
89.376 lei
+73.7% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă50.2%
Față de sectorpeste 61% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 3.185 de firme din Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 38,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 44% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 3.439 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital2.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 16.500 lei17K lei20202023: 293.848 lei294K lei20232024: 177.964 lei178K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 177.964 lei 89.376 lei 1
2023 293.848 lei 51.445 lei 1
2020 16.500 lei 16.005 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2020–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 413 zile+353 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 92 zile+89 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 50,22%+32,71 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 68,32%+46,63 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,46×−3,15 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,16×+1,88 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 95,8%+66,22 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 30,35%+7,19 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 31,68%−46,63 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 177.964 lei−115.884 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,6×−0,72 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 113,71%+91 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 915 din 2.614 firme active cu bilanț depus (CAEN 6311)
Vechime relativămai veche decât 34% dintre cele 5.485 firme active din sector
SectorCAEN 6311 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2/1398/2020 → J02/1398/2020
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J02/1398/2020 → J2/1398/2020

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru WORKFLOW MANAGEMENT SERVICES S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți WORKFLOW MANAGEMENT SERVICES S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru WORKFLOW MANAGEMENT SERVICES S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

WORKFLOW MANAGEMENT SERVICES S.R.L., cu sediul în Mun. Arad, are codul unic de înregistrare (CUI) 43338138, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J02/1398/2020. Firma a fost înființată la data de 16 noiembrie 2020 și are ca obiect principal de activitate Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN 6311).

La ultima verificare, WORKFLOW MANAGEMENT SERVICES S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 177.964 lei și un rezultat net de 89.376 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are WORKFLOW MANAGEMENT SERVICES S.R.L.?

WORKFLOW MANAGEMENT SERVICES S.R.L. (CUI 43338138) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 24 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă WORKFLOW MANAGEMENT SERVICES S.R.L. în sectorul său?

WORKFLOW MANAGEMENT SERVICES S.R.L. ocupă locul 915 din 2.614 firme active cu bilanț depus în CAEN 6311 (Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe), după cifra de afaceri.

Cât de veche este WORKFLOW MANAGEMENT SERVICES S.R.L. față de firmele din același domeniu?

WORKFLOW MANAGEMENT SERVICES S.R.L. este mai veche decât 34% dintre cele 5.485 firme active cu CAEN 6311.

Este WORKFLOW MANAGEMENT SERVICES S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare WORKFLOW MANAGEMENT SERVICES S.R.L. (CUI 43338138) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este WORKFLOW MANAGEMENT SERVICES S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, WORKFLOW MANAGEMENT SERVICES S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în WORKFLOW MANAGEMENT SERVICES S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru WORKFLOW MANAGEMENT SERVICES S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este WORKFLOW MANAGEMENT SERVICES S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, WORKFLOW MANAGEMENT SERVICES S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a WORKFLOW MANAGEMENT SERVICES S.R.L.?

În anul 2024, WORKFLOW MANAGEMENT SERVICES S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 177.964 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu WORKFLOW MANAGEMENT SERVICES S.R.L.?

Firmoscop analizează WORKFLOW MANAGEMENT SERVICES S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.