Sari la conținut
FirmoscopFirmeDolj › STEEL CONSTRUCT SRL

STEEL CONSTRUCT SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Mun. Craiova
CUI 4334534 · J16/1865/1993
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire STEEL CONSTRUCT SRL
Cod fiscal (CIF) RO4334534
Nr. Reg. Comerțului J16/1865/1993
Sediu social Str. Caracal nr. 172, Mun. Craiova, jud. DOLJ
Telefon 051411319

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CIOROIU STELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 19.07.1993
CAEN2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută STEEL CONSTRUCT SRL după CUI 4334534 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 75/100
Cifră de afaceri 2025
6.102.147 lei
-19.0% vs 2024
Profit net 2025
-1.755.595 lei
-213.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-28.8%
Față de sectorpeste 8% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 2.913 de firme din Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 6,4%.

Mărime față de sector37 angajați · peste 95% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 3.172 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 5.477.002 lei20142015: 7.523.086 lei20152016: 6.496.046 lei20162017: 13.621.644 lei20172018: 47.318.863 lei20182019: 24.422.044 lei20192020: 28.354.764 lei20202021: 56.794.398 lei20212022: 13.122.735 lei20222023: 9.739.635 lei20232024: 7.559.842 lei20242025: 6.102.147 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 6.102.147 lei -1.755.595 lei 37
2024 7.559.842 lei 1.543.479 lei 39
2023 9.739.635 lei -1.446.145 lei 40
2022 13.122.735 lei 15.729.642 lei 47
2021 56.794.398 lei 981.965 lei 60
2020 28.354.764 lei 2.943 lei 62
2019 24.422.044 lei 189.635 lei 73
2018 47.318.863 lei 122.363 lei 71
2017 13.621.644 lei 789.293 lei 67
2016 6.496.046 lei 189.523 lei
2015 7.523.086 lei 166.891 lei 55
2014 5.477.002 lei 19.893 lei
2013 4.735.982 lei 38.857 lei 58
2012 8.279.484 lei 1.164.911 lei 58
2011 5.952.614 lei 827.927 lei 51
2010 3.223.409 lei 42.293 lei 37
2009 3.976.200 lei 1.272 lei 1
2008 4.199.506 lei 436.220 lei 42

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2020 și 2021, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20202021
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leinuda
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 643 zile+290 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 60 zile−15 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -28,77%−49,19 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 64,32%+15,7 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,55×−0,51 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,8×+0,85 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -29,43%−49,42 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -10,5%−20,76 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 35,68%−15,63 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 164.923 lei−28.919 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,37×−0,13 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,62×−0,09 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 65 zile+1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -23,47%−46,21 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 136 din 1.249 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 3,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 342 din 4.485 firme active cu bilanț depus (CAEN 2511)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 8.116 firme active din sector
SectorCAEN 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru STEEL CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți STEEL CONSTRUCT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru STEEL CONSTRUCT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

STEEL CONSTRUCT SRL, cu sediul în Mun. Craiova, are codul unic de înregistrare (CUI) 4334534, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J16/1865/1993. Firma a fost înființată la data de 19 iulie 1993 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN 2511).

La ultima verificare, STEEL CONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.102.147 lei și un rezultat net de -1.755.595 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are STEEL CONSTRUCT SRL?

STEEL CONSTRUCT SRL (CUI 4334534) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă STEEL CONSTRUCT SRL în sectorul său?

STEEL CONSTRUCT SRL ocupă locul 342 din 4.485 firme active cu bilanț depus în CAEN 2511 (Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este STEEL CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

STEEL CONSTRUCT SRL este mai veche decât 97% dintre cele 8.116 firme active cu CAEN 2511.

Este STEEL CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare STEEL CONSTRUCT SRL (CUI 4334534) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este STEEL CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, STEEL CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în STEEL CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru STEEL CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este STEEL CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, STEEL CONSTRUCT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a STEEL CONSTRUCT SRL?

În anul 2025, STEEL CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.102.147 lei și un număr mediu de 37 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu STEEL CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează STEEL CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dolj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Dolj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.