Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › ABELA ROCAS SRL

ABELA ROCAS SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Orş. Otopeni
CUI 4339914 · J2001001077237
Fără probleme găsite Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ABELA ROCAS SRL
Cod fiscal (CIF) RO4339914
Nr. Reg. Comerțului J2001001077237
Sediu social Calea BUCUREŞTILOR nr. 224 R, Orş. Otopeni, jud. ILFOV, 75100
Telefon 0213156580

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

QURESHI HUSSAM MAHMOOD · administratorHARDAN SAADEH · administratorOȘLOBEANU ARIADNA · reprezentant al persoanei juridiceLECA ISABELA-CERASELA · administratorROŞCA LAURIAN-CĂTĂLIN · administratorHARWOOD JON CHARLES · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 19.12.2001
CAEN5622 · Alte servicii de alimentație n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ABELA ROCAS SRL după CUI 4339914 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
132.630.071 lei
+6.0% vs 2024
Profit net 2025
-1.667.810 lei
+65.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-1.3%
Față de sectorpeste 26% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 357 de firme din Alte servicii de alimentație n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 5,2%.

Mărime față de sector334 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 367 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 76.396.498 lei20142015: 83.651.658 lei20152016: 90.055.720 lei20162017: 99.578.313 lei20172018: 113.610.371 lei20182019: 125.463.575 lei20192020: 41.999.158 lei20202021: 73.098.376 lei20212022: 153.668.840 lei20222023: 166.415.810 lei20232024: 124.642.188 lei20242025: 132.630.071 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 132.630.071 lei -1.667.810 lei 334
2024 124.642.188 lei -4.791.175 lei 334
2023 166.415.810 lei 19.249.704 lei 320
2022 153.668.840 lei 20.645.564 lei 318
2021 73.098.376 lei 8.061.253 lei 243
2020 41.999.158 lei -20.851.325 lei 445
2019 125.463.575 lei 31.217.732 lei 620
2018 113.610.371 lei 26.302.637 lei 607
2017 99.578.313 lei 24.363.802 lei 576
2016 90.055.720 lei 18.586.872 lei 565
2015 83.651.658 lei 16.491.719 lei 559
2014 76.396.498 lei 13.327.440 lei 587
2013 63.895.725 lei 10.921.862 lei 563
2012 59.919.025 lei 9.291.539 lei 600
2011 63.782.514 lei 9.143.283 lei 517
2010 77.147.390 lei 15.976.786 lei 433
2009 62.411.422 lei 13.545.173 lei 384
2008 55.864.149 lei 14.703.836 lei 391

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 91 zile−49 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 20 zile−9 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -1,26%+2,58 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 47,82%−18,19 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,09×+0,58 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,3×−0,63 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -6,56%+12,75 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -2,42%+4,17 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 36,82%+2,68 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 397.096 lei+23.916 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,92×+0,2 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 35,01×+12,61 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 10 zile−6 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -1,17%+2,51 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 136 din 1.249 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 3,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2 din 213 firme active cu bilanț depus (CAEN 5622)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 344 firme active din sector
SectorCAEN 5622 · Alte servicii de alimentație n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume15

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Redenumire: ABELA ROCAS SRL → DNATA CATERING SRL
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → INREGISTRAT din data 19.12.2001
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/31993/1992 → J2001001077237
  • 13 iulie 2026Redenumire: DNATA CATERING SRL → ABELA ROCAS SRL
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2001001077237 → J40/31993/1992
  • 13 iulie 2026Redenumire: ABELA ROCAS SRL → DNATA CATERING SRL
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/31993/1992 → J2001001077237

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ABELA ROCAS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ABELA ROCAS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ABELA ROCAS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ABELA ROCAS SRL, cu sediul în Orş. Otopeni, are codul unic de înregistrare (CUI) 4339914, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2001001077237. Firma a fost înființată la data de 20 iulie 1993 și are ca obiect principal de activitate Alte servicii de alimentație n.c.a. (CAEN 5622).

La ultima verificare, ABELA ROCAS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 132.630.071 lei și un rezultat net de -1.667.810 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ABELA ROCAS SRL?

ABELA ROCAS SRL (CUI 4339914) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 25 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ABELA ROCAS SRL în sectorul său?

ABELA ROCAS SRL ocupă locul 2 din 213 firme active cu bilanț depus în CAEN 5622 (Alte servicii de alimentație n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ABELA ROCAS SRL față de firmele din același domeniu?

ABELA ROCAS SRL este mai veche decât 98% dintre cele 344 firme active cu CAEN 5622.

Este ABELA ROCAS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ABELA ROCAS SRL (CUI 4339914) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ABELA ROCAS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ABELA ROCAS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ABELA ROCAS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ABELA ROCAS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ABELA ROCAS SRL plătitoare de TVA?

Da, ABELA ROCAS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ABELA ROCAS SRL?

În anul 2025, ABELA ROCAS SRL a raportat o cifră de afaceri de 132.630.071 lei și un număr mediu de 334 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ABELA ROCAS SRL?

Firmoscop analizează ABELA ROCAS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Ilfov →

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.