Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Dolj › EFECT GUARD S.R.L.

EFECT GUARD S.R.L.

Înființată în 2020 · 5 ani vechime · Sat Galicea Mare Com. Galicea Mare
CUI 43441370 · J2020002291169
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 2 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EFECT GUARD S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO43441370
Nr. Reg. Comerțului J2020002291169
Sediu social CALAFATULUI nr. 8, Sat Galicea Mare, Comuna Galicea Mare, jud. Dolj, 207270

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Reprezentanți

PISOI TANIA-MIHAELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN8001 · Activități de investigații și servicii private de protecție
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 2 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 2 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EFECT GUARD S.R.L. după CUI 43441370 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
2.980.735 lei
-7,0% vs 2023
Profit net 2024
336.557 lei
-1,5% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă11.3%
Față de sectorpeste 58% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.197 de firme din Activități de investigații și servicii private de protecție care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 7,6%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 20% din sector

Mediana sectorului: 18 angajați, din 1.298 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 429.822 lei430K lei20212023: 3.194.058 lei3,2 mil. lei20232024: 2.980.735 lei3,0 mil. lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 2.980.735 lei 336.557 lei 2
2023 3.194.058 lei 341.607 lei 2
2021 429.822 lei 36.474 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2021–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 21 de zile−8 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 11 zile+10 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11,29%+0,59 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 20,4%−21,83 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,9×+2,53 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,26×−0,47 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 49,6%−50,3 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 39,48%−18,24 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 79,6%+21,83 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.490.368 lei−106.661 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,5×−1,9 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,18×−1,72 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 87 de zile+25 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 15,24%+1,77 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 386 din 1.153 de firme active cu bilanț depus (CAEN 8001)
Vechime relativămai veche decât 34% dintre cele 1.621 de firme active din sector
SectorCAEN 8001 · Activități de investigații și servicii private de protecție →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EFECT GUARD S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EFECT GUARD S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

EFECT GUARD S.R.L., cu sediul în Sat Galicea Mare Com. Galicea Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 43441370, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2020002291169. Firma a fost înființată la data de 11 decembrie 2020 și are ca obiect principal de activitate Activități de investigații și servicii private de protecție (CAEN 8001).

La ultima verificare, EFECT GUARD S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 2.980.735 lei și un rezultat net de 336.557 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EFECT GUARD S.R.L.?

EFECT GUARD S.R.L. (CUI 43441370) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 2 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă EFECT GUARD S.R.L. în sectorul său?

EFECT GUARD S.R.L. ocupă locul 386 din 1.153 de firme active cu bilanț depus în CAEN 8001 (Activități de investigații și servicii private de protecție), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EFECT GUARD S.R.L. față de firmele din același domeniu?

EFECT GUARD S.R.L. este mai veche decât 34% dintre cele 1.621 de firme active cu CAEN 8001.

Este EFECT GUARD S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare EFECT GUARD S.R.L. (CUI 43441370) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EFECT GUARD S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EFECT GUARD S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EFECT GUARD S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EFECT GUARD S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EFECT GUARD S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, EFECT GUARD S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EFECT GUARD S.R.L.?

În anul 2024, EFECT GUARD S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2.980.735 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EFECT GUARD S.R.L.?

Firmoscop analizează EFECT GUARD S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dolj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 8001 din Dolj, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Dolj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.