Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › CHANGE PERSPECTIVE S.R.L.

CHANGE PERSPECTIVE S.R.L.

Înființată în 2020 · 5 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 43443257 · J12/4123/2020
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CHANGE PERSPECTIVE S.R.L.
CUI 43443257
Nr. Reg. Comerțului J12/4123/2020
Sediu social Str. Pavel Roşca nr. 4, Mun. Cluj-Napoca, 400118

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

DIMCEA DARIA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.12.2020
CAEN7220 · Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CHANGE PERSPECTIVE S.R.L. după CUI 43443257 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
305.234 lei
+31.0% vs 2024
Profit net 2025
217.900 lei
+24.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă71.4%
Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 27.980 lei28K lei20202021: 43.820 lei44K lei20212022: 47.383 lei47K lei20222023: 68.521 lei69K lei20232024: 232.403 lei232K lei20242025: 305.234 lei305K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 305.234 lei 217.900 lei 1
2024 232.403 lei 174.577 lei 1
2023 68.521 lei 41.529 lei
2022 47.383 lei 47.169 lei
2021 43.820 lei 40.691 lei
2020 27.980 lei 26.067 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2020–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 33 zile−22 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 233 zile+207 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 71,39%−3,73 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 11,19%−5,52 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 8,94×+2,95 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,13×−0,07 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,89% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 89,01%+5,19 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 89,11%+5,17 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 305.234 lei+72.831 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,25×+0,13 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 235,33%−55,73 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 51 din 251 firme active cu bilanț depus (CAEN 7220)
Vechime relativămai veche decât 35% dintre cele 682 firme active din sector
SectorCAEN 7220 · Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CHANGE PERSPECTIVE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CHANGE PERSPECTIVE S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CHANGE PERSPECTIVE S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CHANGE PERSPECTIVE S.R.L., cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 43443257, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/4123/2020. Firma a fost înființată la data de 14 decembrie 2020 și are ca obiect principal de activitate Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste (CAEN 7220).

La ultima verificare, CHANGE PERSPECTIVE S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 305.234 lei și un rezultat net de 217.900 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CHANGE PERSPECTIVE S.R.L.?

CHANGE PERSPECTIVE S.R.L. (CUI 43443257) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CHANGE PERSPECTIVE S.R.L. în sectorul său?

CHANGE PERSPECTIVE S.R.L. ocupă locul 51 din 251 firme active cu bilanț depus în CAEN 7220 (Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CHANGE PERSPECTIVE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

CHANGE PERSPECTIVE S.R.L. este mai veche decât 35% dintre cele 682 firme active cu CAEN 7220.

Este CHANGE PERSPECTIVE S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare CHANGE PERSPECTIVE S.R.L. (CUI 43443257) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CHANGE PERSPECTIVE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CHANGE PERSPECTIVE S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CHANGE PERSPECTIVE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CHANGE PERSPECTIVE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CHANGE PERSPECTIVE S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, CHANGE PERSPECTIVE S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CHANGE PERSPECTIVE S.R.L.?

În anul 2025, CHANGE PERSPECTIVE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 305.234 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CHANGE PERSPECTIVE S.R.L.?

Firmoscop analizează CHANGE PERSPECTIVE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.