Sari la conținut
FirmoscopFirmeVâlcea › DENOV MIO S.R.L.

DENOV MIO S.R.L.

Înființată în 2020 · 5 ani vechime · Mun. Râmnicu Vâlcea
CUI 43490496 · J2020001051386
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DENOV MIO S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO43490496
Nr. Reg. Comerțului J2020001051386
Sediu social Str. Gib Mihăescu nr. 21, et. 3, Mun. Râmnicu Vâlcea

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

OCHEA VALENTIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 23.12.2020
CAEN1102 · Fabricarea vinurilor din struguri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DENOV MIO S.R.L. după CUI 43490496 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 74/100
Cifră de afaceri 2025
146.790 lei
-2.0% vs 2024
Profit net 2025
11.185 lei
-62.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.6%
Datorii / capital68.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2023: 81.086 lei81K lei20232024: 149.458 lei149K lei20242025: 146.790 lei147K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 146.790 lei 11.185 lei 4
2024 149.458 lei 29.957 lei 1
2023 81.086 lei 1.463 lei 1
2022 650 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2022–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 7.443 zile+2.576 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 643 zile+245 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,62%−12,42 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 98,58%+0,19 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,01× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 67,98×+7,51 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 25,4%−65,49 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,37%−1,11 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 1,45%−0,18 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 36.698 lei−112.760 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,05× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,32×−0,24 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1.154 zile+500 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,4%−12,24 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 158 din 263 firme active cu bilanț depus (CAEN 1102)
Vechime relativămai veche decât 19% dintre cele 429 firme active din sector
SectorCAEN 1102 · Fabricarea vinurilor din struguri →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2025)9.008 lei

Cumpărători: COMUNA PRUNDENI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume6

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DENOV MIO S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DENOV MIO S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DENOV MIO S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DENOV MIO S.R.L., cu sediul în Mun. Râmnicu Vâlcea, are codul unic de înregistrare (CUI) 43490496, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2020001051386. Firma a fost înființată la data de 23 decembrie 2020 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea vinurilor din struguri (CAEN 1102).

La ultima verificare, DENOV MIO S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 146.790 lei și un rezultat net de 11.185 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DENOV MIO S.R.L.?

DENOV MIO S.R.L. (CUI 43490496) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DENOV MIO S.R.L. în sectorul său?

DENOV MIO S.R.L. ocupă locul 158 din 263 firme active cu bilanț depus în CAEN 1102 (Fabricarea vinurilor din struguri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DENOV MIO S.R.L. față de firmele din același domeniu?

DENOV MIO S.R.L. este mai veche decât 19% dintre cele 429 firme active cu CAEN 1102.

Este DENOV MIO S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare DENOV MIO S.R.L. (CUI 43490496) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DENOV MIO S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DENOV MIO S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DENOV MIO S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DENOV MIO S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DENOV MIO S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, DENOV MIO S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DENOV MIO S.R.L.?

În anul 2025, DENOV MIO S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 146.790 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DENOV MIO S.R.L.?

Firmoscop analizează DENOV MIO S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vâlcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Vâlcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.