Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › FUNERAR STONE S.R.L.

FUNERAR STONE S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Orş. Mioveni
CUI 43537033 · J2021000055032
Fără probleme găsite Re-verificat · 23 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Plafonul de credit, termenul de plată sugerat, dosarele din instanță — toate în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă — pentru oricâte firme urmărești.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FUNERAR STONE S.R.L.
CUI 43537033
Nr. Reg. Comerțului J2021000055032
Sediu social Bld. Dacia nr. 3C, Orş. Mioveni, jud. ARGEŞ

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 23 august 2026.

Reprezentanți

SORA OCTAVIAN IONUȚ · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 11.01.2021
CAEN4644 · Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 23 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 23 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 23 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 23 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 23 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 23 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FUNERAR STONE S.R.L. după CUI 43537033 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
139.016 lei
+7.0% vs 2024
Profit net 2025
21.559 lei
+7.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă15.5%
Față de sectorpeste 86% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 272 de firme din Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,3%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 26% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 267 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 30.885 lei31K lei20212022: 80.871 lei81K lei20222023: 150.212 lei150K lei20232024: 129.556 lei130K lei20242025: 139.016 lei139K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 139.016 lei 21.559 lei 1
2024 129.556 lei 20.068 lei 1
2023 150.212 lei 20.419 lei
2022 80.871 lei 24.696 lei
2021 30.885 lei 97 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2021–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 480 zile−30 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 33 zile+16 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 15,51% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 69,68%−6,05 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,44×+0,12 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,1×−0,66 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 24,77%−5,88 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 8,22%−0,18 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 33,18%+5,76 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 139.016 lei+9.460 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,53× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,86×−0,21 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 423 zile+80 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 19,59%−1,58 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 335 din 517 firme active cu bilanț depus (CAEN 4644)
Vechime relativămai veche decât 20% dintre cele 771 firme active din sector
SectorCAEN 4644 · Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FUNERAR STONE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FUNERAR STONE S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru FUNERAR STONE S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FUNERAR STONE S.R.L., cu sediul în Orş. Mioveni, are codul unic de înregistrare (CUI) 43537033, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2021000055032. Firma a fost înființată la data de 11 ianuarie 2021 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere (CAEN 4644).

La ultima verificare, FUNERAR STONE S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 139.016 lei și un rezultat net de 21.559 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 23 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FUNERAR STONE S.R.L.?

FUNERAR STONE S.R.L. (CUI 43537033) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 23 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă FUNERAR STONE S.R.L. în sectorul său?

FUNERAR STONE S.R.L. ocupă locul 335 din 517 firme active cu bilanț depus în CAEN 4644 (Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FUNERAR STONE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

FUNERAR STONE S.R.L. este mai veche decât 20% dintre cele 771 firme active cu CAEN 4644.

Este FUNERAR STONE S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare FUNERAR STONE S.R.L. (CUI 43537033) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FUNERAR STONE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FUNERAR STONE S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FUNERAR STONE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FUNERAR STONE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FUNERAR STONE S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, FUNERAR STONE S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FUNERAR STONE S.R.L.?

În anul 2025, FUNERAR STONE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 139.016 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FUNERAR STONE S.R.L.?

Firmoscop analizează FUNERAR STONE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 23 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.