Sari la conținut
FirmoscopFirmeHarghita › EXO LIGHT HOUSE S.R.L.

EXO LIGHT HOUSE S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Mun. Topliţa
CUI 43555765 · J19/24/2021
Fără probleme găsite Re-verificat · 22 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EXO LIGHT HOUSE S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO43555765
Nr. Reg. Comerțului J19/24/2021
Sediu social Str. Ştefan cel Mare, bl. C, sc. IV, ap. 13, Mun. Topliţa, jud. HARGHITA
Telefon 0758868035

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 22 august 2026.

Reprezentanți

OLARU ALEXANDRU-TOADER · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.01.2021
CAEN4759 · Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 22 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 22 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 22 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 22 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 22 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EXO LIGHT HOUSE S.R.L. după CUI 43555765 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 91/100
Cifră de afaceri 2025
1.284.431 lei
+6.0% vs 2024
Profit net 2025
40.889 lei
-48.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă3.2%
Față de sectorpeste 52% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.441 de firme din Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,7%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 52% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.403 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 383.317 lei383K lei20212022: 729.179 lei729K lei20222023: 902.979 lei903K lei20232024: 1.213.872 lei1,2 mil. lei20242025: 1.284.431 lei1,3 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.284.431 lei 40.889 lei 2
2024 1.213.872 lei 78.778 lei 2
2023 902.979 lei 73.235 lei 2
2022 729.179 lei 65.818 lei 2
2021 383.317 lei 36.775 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2021–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 158 zile+44 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 26 zile−3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,18%−3,31 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 75,62%+14,86 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,32×−0,33 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,1×+1,55 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 22,77%−9,48 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 5,55%−7,1 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 24,38%−14,86 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 642.216 lei+35.280 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,74×−0,21 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,31×−0,44 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 158 zile+25 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,18%−4,51 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 137 din 1.151 firme active cu bilanț depus (CAEN 4759)
Vechime relativămai veche decât 15% dintre cele 2.095 firme active din sector
SectorCAEN 4759 · Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)17
Valoare totală (2024–2026)24.178 lei

Cumpărători: MUNICIPIUL TOPLITA, Scoala Gimnaziala Miron Cristea Toplita, GRADINITA VOINICEL

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EXO LIGHT HOUSE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EXO LIGHT HOUSE S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru EXO LIGHT HOUSE S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EXO LIGHT HOUSE S.R.L., cu sediul în Mun. Topliţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 43555765, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J19/24/2021. Firma a fost înființată la data de 14 ianuarie 2021 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate (CAEN 4759).

La ultima verificare, EXO LIGHT HOUSE S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.284.431 lei și un rezultat net de 40.889 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 22 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EXO LIGHT HOUSE S.R.L.?

EXO LIGHT HOUSE S.R.L. (CUI 43555765) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 22 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă EXO LIGHT HOUSE S.R.L. în sectorul său?

EXO LIGHT HOUSE S.R.L. ocupă locul 137 din 1.151 firme active cu bilanț depus în CAEN 4759 (Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EXO LIGHT HOUSE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

EXO LIGHT HOUSE S.R.L. este mai veche decât 15% dintre cele 2.095 firme active cu CAEN 4759.

Este EXO LIGHT HOUSE S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare EXO LIGHT HOUSE S.R.L. (CUI 43555765) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EXO LIGHT HOUSE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EXO LIGHT HOUSE S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EXO LIGHT HOUSE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EXO LIGHT HOUSE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EXO LIGHT HOUSE S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, EXO LIGHT HOUSE S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EXO LIGHT HOUSE S.R.L.?

În anul 2025, EXO LIGHT HOUSE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.284.431 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EXO LIGHT HOUSE S.R.L.?

Firmoscop analizează EXO LIGHT HOUSE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Harghita

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Harghita →

Mergi mai departe

Firme din Harghita

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 22 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.