Sari la conținut
FirmoscopFirmeDolj › MICANT SYSTEM S.R.L.

MICANT SYSTEM S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Sat Preajba Com. Malu Mare
CUI 43559287 · J2021000110168
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MICANT SYSTEM S.R.L.
CUI 43559287
Nr. Reg. Comerțului J2021000110168
Sediu social Str. Ficusului nr. 23M, Sat Preajba Com. Malu Mare, jud. DOLJ

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

MIHAI NICOLAE-DANIEL · administratorVADUVA CRISTINA-ELENA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.01.2021
CAEN9510 · Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MICANT SYSTEM S.R.L. după CUI 43559287 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
157.670 lei
+11.0% vs 2024
Profit net 2025
22.637 lei
-33.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă14.4%
Față de sectorpeste 50% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.903 de firme din Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 37% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.802 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 28.115 lei28K lei20212022: 66.425 lei66K lei20222023: 110.912 lei111K lei20232024: 141.495 lei141K lei20242025: 157.670 lei158K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 157.670 lei 22.637 lei 1
2024 141.495 lei 33.991 lei 1
2023 110.912 lei 18.788 lei 1
2022 66.425 lei 2.444 lei 1
2021 28.115 lei 6.770 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2021–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 14 zile−1 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 5 zile+1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 14,36%−9,66 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 9,54%−4,34 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 10,48×+3,28 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,11×−0,05 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 38,11%−54,82 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 34,48%−45,55 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 90,46%+4,34 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 157.670 lei+16.175 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,4×−0,93 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,83×−5,68 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 63 zile+31 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 18,14%−15,23 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 952 din 1.579 firme active cu bilanț depus (CAEN 9510)
Vechime relativămai veche decât 35% dintre cele 2.155 firme active din sector
SectorCAEN 9510 · Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)44
Valoare totală (2024–2026)89.301 lei

Cumpărători: COMUNA GALICEA MARE, SERVICIUL PUBLIC DE ALIMENTARE CU APA SI CANALIZARE, LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI AUTO CRAIOVA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Craiova → Sat Preajba Com. Malu Mare

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MICANT SYSTEM S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MICANT SYSTEM S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MICANT SYSTEM S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MICANT SYSTEM S.R.L., cu sediul în Sat Preajba Com. Malu Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 43559287, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2021000110168. Firma a fost înființată la data de 15 ianuarie 2021 și are ca obiect principal de activitate Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații (CAEN 9510).

La ultima verificare, MICANT SYSTEM S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 157.670 lei și un rezultat net de 22.637 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MICANT SYSTEM S.R.L.?

MICANT SYSTEM S.R.L. (CUI 43559287) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MICANT SYSTEM S.R.L. în sectorul său?

MICANT SYSTEM S.R.L. ocupă locul 952 din 1.579 firme active cu bilanț depus în CAEN 9510 (Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MICANT SYSTEM S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MICANT SYSTEM S.R.L. este mai veche decât 35% dintre cele 2.155 firme active cu CAEN 9510.

Este MICANT SYSTEM S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare MICANT SYSTEM S.R.L. (CUI 43559287) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MICANT SYSTEM S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MICANT SYSTEM S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MICANT SYSTEM S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MICANT SYSTEM S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MICANT SYSTEM S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, MICANT SYSTEM S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MICANT SYSTEM S.R.L.?

În anul 2025, MICANT SYSTEM S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 157.670 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MICANT SYSTEM S.R.L.?

Firmoscop analizează MICANT SYSTEM S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dolj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Dolj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.