Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › ABBAS TECHNOLOGIES S.R.L.

ABBAS TECHNOLOGIES S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Orş. Voluntari
CUI 43579454 · J2021000259230
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ABBAS TECHNOLOGIES S.R.L.
CUI 43579454
Nr. Reg. Comerțului J2021000259230
Sediu social Str. Aluniş nr. 3, Orş. Voluntari, jud. ILFOV, 77190

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

ABBAS SYED-SAFDAR · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 19.01.2021
CAEN6811 · Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ABBAS TECHNOLOGIES S.R.L. după CUI 43579454 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
60.520 lei
-11.0% vs 2024
Profit net 2025
-4.683 lei
-165.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-7.7%
Față de sectorpeste 27% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.625 de firme din Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 16,9%.

Datorii / capital2.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 26.565 lei27K lei20222023: 34.894 lei35K lei20232024: 68.302 lei68K lei20242025: 60.520 lei61K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 60.520 lei -4.683 lei
2024 68.302 lei 7.162 lei
2023 34.894 lei 4.213 lei
2022 26.565 lei 1.623 lei
2021 -1.369 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2021–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 108 zile+35 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 103 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -7,74%−18,23 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 71,46%+18,01 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,4×−0,47 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,5×+1,35 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -65,53%−126,08 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -18,7%−46,88 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 28,54%−18,01 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 2,42×−0,27 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,72×+1,94 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 54 zile−22 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -7,18%−21,99 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.088 din 1.927 firme active cu bilanț depus (CAEN 6811)
Vechime relativămai veche decât 48% dintre cele 4.498 firme active din sector
SectorCAEN 6811 · Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ABBAS TECHNOLOGIES S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ABBAS TECHNOLOGIES S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ABBAS TECHNOLOGIES S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ABBAS TECHNOLOGIES S.R.L., cu sediul în Orş. Voluntari, are codul unic de înregistrare (CUI) 43579454, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2021000259230. Firma a fost înființată la data de 19 ianuarie 2021 și are ca obiect principal de activitate Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN 6811).

La ultima verificare, ABBAS TECHNOLOGIES S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 60.520 lei și un rezultat net de -4.683 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ABBAS TECHNOLOGIES S.R.L.?

ABBAS TECHNOLOGIES S.R.L. (CUI 43579454) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ABBAS TECHNOLOGIES S.R.L. în sectorul său?

ABBAS TECHNOLOGIES S.R.L. ocupă locul 1.088 din 1.927 firme active cu bilanț depus în CAEN 6811 (Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ABBAS TECHNOLOGIES S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ABBAS TECHNOLOGIES S.R.L. este mai veche decât 48% dintre cele 4.498 firme active cu CAEN 6811.

Este ABBAS TECHNOLOGIES S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare ABBAS TECHNOLOGIES S.R.L. (CUI 43579454) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ABBAS TECHNOLOGIES S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ABBAS TECHNOLOGIES S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ABBAS TECHNOLOGIES S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ABBAS TECHNOLOGIES S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ABBAS TECHNOLOGIES S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, ABBAS TECHNOLOGIES S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ABBAS TECHNOLOGIES S.R.L.?

În anul 2025, ABBAS TECHNOLOGIES S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 60.520 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ABBAS TECHNOLOGIES S.R.L.?

Firmoscop analizează ABBAS TECHNOLOGIES S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Imobiliare în Ilfov →

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.