Sari la conținut
FirmoscopFirmeBacău › ADICOM MOTORS S.R.L.

ADICOM MOTORS S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Sat Mărgineni Com. Mărgineni
CUI 43583242 · J2021000110045
Fără probleme găsite Re-verificat · 23 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ADICOM MOTORS S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO43583242
Nr. Reg. Comerțului J2021000110045
Sediu social Str. Limpedea nr. 28, Sat Mărgineni Com. Mărgineni, jud. BACĂU, 607315

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 23 august 2026.

Reprezentanți

CÎTEA IOAN-ADRIEAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 20.01.2021
CAEN4783 · Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 23 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 23 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 23 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 23 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 23 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 23 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ADICOM MOTORS S.R.L. după CUI 43583242 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
2.864.859 lei
+101.0% vs 2023
Profit net 2024
535.620 lei
+190.1% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă18.7%
Față de sectorpeste 84% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 278 de firme din CAEN 4540 care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 4,0%.

Datorii / capital2.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 407.607 lei408K lei20222023: 1.424.326 lei1,4 mil. lei20232024: 2.864.859 lei2,9 mil. lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 2.864.859 lei 535.620 lei
2023 1.424.326 lei 184.643 lei 1
2022 407.607 lei 33.123 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2022–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 197 zile+99 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 60 zile+43 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 18,7%+5,74 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 74,23%+11,15 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,35×−0,24 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,88×+1,17 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,96%+17,81 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 25,76%−4,57 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 25,77%−11,15 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,38×−0,96 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,25×−0,81 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 162 zile+43 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 29%+12,77 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 50 din 196 firme active cu bilanț depus (CAEN 4783)
Vechime relativămai veche decât 54% dintre cele 287 firme active din sector
SectorCAEN 4783 · Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ADICOM MOTORS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ADICOM MOTORS S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ADICOM MOTORS S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ADICOM MOTORS S.R.L., cu sediul în Sat Mărgineni Com. Mărgineni, are codul unic de înregistrare (CUI) 43583242, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2021000110045. Firma a fost înființată la data de 20 ianuarie 2021 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete (CAEN 4783).

La ultima verificare, ADICOM MOTORS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 2.864.859 lei și un rezultat net de 535.620 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 23 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ADICOM MOTORS S.R.L.?

ADICOM MOTORS S.R.L. (CUI 43583242) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 23 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ADICOM MOTORS S.R.L. în sectorul său?

ADICOM MOTORS S.R.L. ocupă locul 50 din 196 firme active cu bilanț depus în CAEN 4783 (Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ADICOM MOTORS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ADICOM MOTORS S.R.L. este mai veche decât 54% dintre cele 287 firme active cu CAEN 4783.

Este ADICOM MOTORS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare ADICOM MOTORS S.R.L. (CUI 43583242) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ADICOM MOTORS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ADICOM MOTORS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ADICOM MOTORS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ADICOM MOTORS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ADICOM MOTORS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, ADICOM MOTORS S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ADICOM MOTORS S.R.L.?

În anul 2024, ADICOM MOTORS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2.864.859 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ADICOM MOTORS S.R.L.?

Firmoscop analizează ADICOM MOTORS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Bacău →

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 23 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.