Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › CB SAFE ZONE S.R.L.

CB SAFE ZONE S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 43594462 · J12/251/2021
Atenție sporită Re-verificat · 6 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CB SAFE ZONE S.R.L.
CUI 43594462
Nr. Reg. Comerțului J12/251/2021
Sediu social Str. Bradului nr. 20, Mun. Cluj-Napoca, 400222

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 6 septembrie 2026.

Reprezentanți

BUDEAN CĂLIN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 21.01.2021
CAEN7490 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 6 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 6 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 6 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 6 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 6 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 6 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CB SAFE ZONE S.R.L. după CUI 43594462 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2025
10.044 lei
-55.0% vs 2024
Profit net 2025
-10.301 lei
-4104.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-102.6%
Mărime față de sector1 angajat · peste 40% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.063 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-55%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 4.200 lei4.200 lei20212022: 7.050 lei7.050 lei20222023: 58.032 lei58K lei20232024: 22.103 lei22K lei20242025: 10.044 lei10K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 10.044 lei -10.301 lei 1
2024 22.103 lei -245 lei 1
2023 58.032 lei 14.444 lei 1
2022 7.050 lei -4.299 lei 1
2021 4.200 lei -4.032 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2021–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.104 zile+719 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 318 zile+169 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -102,56%−101,45 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 116,19%+36,83 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,86×−0,4 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -39,39%−38,56 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -16,19%−36,83 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 10.044 lei−12.059 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,38×−0,37 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -50,63%−49,77 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.324 din 2.851 firme active cu bilanț depus (CAEN 7490)
Vechime relativămai veche decât 23% dintre cele 7.672 firme active din sector
SectorCAEN 7490 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CB SAFE ZONE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CB SAFE ZONE S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CB SAFE ZONE S.R.L., cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 43594462, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/251/2021. Firma a fost înființată la data de 21 ianuarie 2021 și are ca obiect principal de activitate Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN 7490).

La ultima verificare, CB SAFE ZONE S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 10.044 lei și un rezultat net de -10.301 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 6 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CB SAFE ZONE S.R.L.?

CB SAFE ZONE S.R.L. (CUI 43594462) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 6 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă CB SAFE ZONE S.R.L. în sectorul său?

CB SAFE ZONE S.R.L. ocupă locul 2.324 din 2.851 firme active cu bilanț depus în CAEN 7490 (Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CB SAFE ZONE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

CB SAFE ZONE S.R.L. este mai veche decât 23% dintre cele 7.672 firme active cu CAEN 7490.

Este CB SAFE ZONE S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare CB SAFE ZONE S.R.L. (CUI 43594462) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CB SAFE ZONE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CB SAFE ZONE S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CB SAFE ZONE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CB SAFE ZONE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CB SAFE ZONE S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, CB SAFE ZONE S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CB SAFE ZONE S.R.L.?

În anul 2025, CB SAFE ZONE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 10.044 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CB SAFE ZONE S.R.L.?

Firmoscop analizează CB SAFE ZONE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 6 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.