Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Olt › MAX THERM PRODUCTION S.R.L.

MAX THERM PRODUCTION S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Mun. Slatina
CUI 43681143 · J28/117/2021
Verifică înainte Verificat la ANAF · 28 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MAX THERM PRODUCTION S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO43681143
Nr. Reg. Comerțului J28/117/2021
Sediu social LIBERTĂŢII nr. 3, bl. GA8C, sc. A, et. 8, ap. 35, Municipiul Slatina, jud. Olt, 230026
Telefon 0770776320

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Reprezentanți

RETEVOIESCU EUGENIA-ANDREEA-NATALIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 28 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 28 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MAX THERM PRODUCTION S.R.L. după CUI 43681143 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 40/100
Cifră de afaceri 2025
33.100 lei
ultimul bilanț
Profit net 2025
5.839 lei
+139,7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă17.6%
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 133.360 lei133K lei20212022: 115.458 lei115K lei20222023: 85.350 lei85K lei20232025: 33.100 lei33K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 33.100 lei 5.839 lei —
2024 — -14.722 lei 1
2023 85.350 lei -90.537 lei 2
2022 115.458 lei 32.566 lei 1
2021 133.360 lei 46.981 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2021–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 514 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 124 de zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 17,64% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 172,96%−41,38 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,58×+0,11 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 21,66%+87,64 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -72,96%+41,38 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,23× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 26,58%+126,58 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.929 din 3.658 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4332)
Vechime relativămai veche decât 32% dintre cele 7.932 de firme active din sector
SectorCAEN 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MAX THERM PRODUCTION S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MAX THERM PRODUCTION S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

MAX THERM PRODUCTION S.R.L., cu sediul în Mun. Slatina, are codul unic de înregistrare (CUI) 43681143, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J28/117/2021. Firma a fost înființată la data de 5 februarie 2021 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN 4332).

La ultima verificare, MAX THERM PRODUCTION S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 33.100 lei și un rezultat net de 5.839 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MAX THERM PRODUCTION S.R.L.?

MAX THERM PRODUCTION S.R.L. (CUI 43681143) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 28 octombrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă MAX THERM PRODUCTION S.R.L. în sectorul său?

MAX THERM PRODUCTION S.R.L. ocupă locul 2.929 din 3.658 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4332 (Lucrări de tâmplărie și dulgherie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MAX THERM PRODUCTION S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MAX THERM PRODUCTION S.R.L. este mai veche decât 32% dintre cele 7.932 de firme active cu CAEN 4332.

Este MAX THERM PRODUCTION S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare MAX THERM PRODUCTION S.R.L. (CUI 43681143) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MAX THERM PRODUCTION S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MAX THERM PRODUCTION S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MAX THERM PRODUCTION S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MAX THERM PRODUCTION S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MAX THERM PRODUCTION S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, MAX THERM PRODUCTION S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MAX THERM PRODUCTION S.R.L.?

În anul 2025, MAX THERM PRODUCTION S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 33.100 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MAX THERM PRODUCTION S.R.L.?

Firmoscop analizează MAX THERM PRODUCTION S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Olt

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4332 din Olt, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Olt

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.