Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Brașov › PMC INSTAL TEAM S.R.L.

PMC INSTAL TEAM S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Mun. Braşov
CUI 43721833 · J2021000403084
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 27 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PMC INSTAL TEAM S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO43721833
Nr. Reg. Comerțului J2021000403084
Sediu social HĂRMANULUI nr. 7D, biroul 1, Municipiul Braşov, 500240

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Reprezentanți

GÂRBEA ȘTEFAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Staresediu expirat
CAEN4321 · Lucrări de instalații electrice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 27 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PMC INSTAL TEAM S.R.L. după CUI 43721833 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2025
6.882.246 lei
-45,0% vs 2024
Profit net 2025
458.463 lei
-83,4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.7%
Față de sectorpeste 35% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 6.685 de firme din Lucrări de instalații electrice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,8%.

Mărime față de sector20 de angajați · peste 94% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 7.030 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 4.920.722 lei4,9 mil. lei20212022: 6.766.344 lei6,8 mil. lei20222023: 13.849.554 lei14 mil. lei20232024: 12.558.236 lei13 mil. lei20242025: 6.882.246 lei6,9 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 6.882.246 lei 458.463 lei 20
2024 12.558.236 lei 2.759.198 lei 27
2023 13.849.554 lei 2.645.736 lei 29
2022 6.766.344 lei 1.575.449 lei 23
2021 4.920.722 lei 1.170.890 lei 19

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2021–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 148 de zile+59 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 117 zile+14 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,66%−15,31 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 43,99%+4,07 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,27×−0,24 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,77×+0,11 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 12,73%−46,85 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 7,23%−28,88 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 56,78%−3,83 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 344.112 lei−121.008 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,08×−0,56 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 10,33×−1,93 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 35 de zile+5 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8,29%−27,88 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

7,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă medie sau mare — 61 din 772 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 0,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 602 din 9.814 firme active cu bilanț depus (CAEN 4321)
Vechime relativămai veche decât 42% dintre cele 17.137 de firme active din sector
SectorCAEN 4321 · Lucrări de instalații electrice →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 21 octombrie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → sediu expirat

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PMC INSTAL TEAM S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PMC INSTAL TEAM S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

PMC INSTAL TEAM S.R.L., cu sediul în Mun. Braşov, are codul unic de înregistrare (CUI) 43721833, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2021000403084. Firma a fost înființată la data de 12 februarie 2021 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de instalații electrice (CAEN 4321).

La ultima verificare, PMC INSTAL TEAM S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.882.246 lei și un rezultat net de 458.463 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PMC INSTAL TEAM S.R.L.?

PMC INSTAL TEAM S.R.L. (CUI 43721833) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 27 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PMC INSTAL TEAM S.R.L. în sectorul său?

PMC INSTAL TEAM S.R.L. ocupă locul 602 din 9.814 firme active cu bilanț depus în CAEN 4321 (Lucrări de instalații electrice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PMC INSTAL TEAM S.R.L. față de firmele din același domeniu?

PMC INSTAL TEAM S.R.L. este mai veche decât 42% dintre cele 17.137 de firme active cu CAEN 4321.

Este PMC INSTAL TEAM S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare PMC INSTAL TEAM S.R.L. (CUI 43721833) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PMC INSTAL TEAM S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PMC INSTAL TEAM S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PMC INSTAL TEAM S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PMC INSTAL TEAM S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PMC INSTAL TEAM S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, PMC INSTAL TEAM S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PMC INSTAL TEAM S.R.L.?

În anul 2025, PMC INSTAL TEAM S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 6.882.246 lei și un număr mediu de 20 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PMC INSTAL TEAM S.R.L.?

Firmoscop analizează PMC INSTAL TEAM S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4321 din Brașov, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.