Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › CAPTURE BITES S.R.L.

CAPTURE BITES S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Orş. Otopeni
CUI 43782261 · J23/1149/2021
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CAPTURE BITES S.R.L.
CUI 43782261
Nr. Reg. Comerțului J23/1149/2021
Sediu social Str. 23 August nr. 151, sc. C, et. 2, ap. 17, Orş. Otopeni, jud. ILFOV, 75100

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

MĂGURĂ MARIUS-CRISTIAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.02.2021
CAEN7021 · Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CAPTURE BITES S.R.L. după CUI 43782261 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
180.000 lei
+13.0% vs 2024
Profit net 2025
73.774 lei
-37.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă41.0%
Față de sectorpeste 61% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 679 de firme din Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 27,8%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 46% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 621 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 144.621 lei145K lei20212022: 120.000 lei120K lei20222023: 110.000 lei110K lei20232024: 160.000 lei160K lei20242025: 180.000 lei180K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 180.000 lei 73.774 lei 1
2024 160.000 lei 117.739 lei 1
2023 110.000 lei 73.502 lei 1
2022 120.000 lei 77.515 lei 1
2021 144.621 lei 115.595 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2021–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 244 zile+141 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 91 zile−125 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 40,99%−32,6 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 62,25%+33,76 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,61×−1,9 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,62×+1,24 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,6%+0,66 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 38,2%−36,39 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 38,36%−37,03 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 180.000 lei+20.000 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,93×−0,08 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 106,53%−484,06 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 168 din 677 firme active cu bilanț depus (CAEN 7021)
Vechime relativămai veche decât 32% dintre cele 2.161 firme active din sector
SectorCAEN 7021 · Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CAPTURE BITES S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CAPTURE BITES S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CAPTURE BITES S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CAPTURE BITES S.R.L., cu sediul în Orş. Otopeni, are codul unic de înregistrare (CUI) 43782261, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/1149/2021. Firma a fost înființată la data de 22 februarie 2021 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării (CAEN 7021).

La ultima verificare, CAPTURE BITES S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 180.000 lei și un rezultat net de 73.774 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CAPTURE BITES S.R.L.?

CAPTURE BITES S.R.L. (CUI 43782261) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CAPTURE BITES S.R.L. în sectorul său?

CAPTURE BITES S.R.L. ocupă locul 168 din 677 firme active cu bilanț depus în CAEN 7021 (Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CAPTURE BITES S.R.L. față de firmele din același domeniu?

CAPTURE BITES S.R.L. este mai veche decât 32% dintre cele 2.161 firme active cu CAEN 7021.

Este CAPTURE BITES S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare CAPTURE BITES S.R.L. (CUI 43782261) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CAPTURE BITES S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CAPTURE BITES S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CAPTURE BITES S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CAPTURE BITES S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CAPTURE BITES S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, CAPTURE BITES S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CAPTURE BITES S.R.L.?

În anul 2025, CAPTURE BITES S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 180.000 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CAPTURE BITES S.R.L.?

Firmoscop analizează CAPTURE BITES S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Consultanță în Ilfov →

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.