Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › CEZAR TOOLS S.R.L.

CEZAR TOOLS S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Sat Valea Ursului Com. Miroslava
CUI 43804890 · J2021000698226
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CEZAR TOOLS S.R.L.
CUI 43804890
Nr. Reg. Comerțului J2021000698226
Sediu social Str. Principală nr. 3, parter, camera 1, Sat Valea Ursului Com. Miroslava, jud. IAŞI, 707318

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.02.2021
CAEN4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CEZAR TOOLS S.R.L. după CUI 43804890 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
159.375 lei
+62.0% vs 2024
Profit net 2025
27.748 lei
+138.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă17.4%
Față de sectorpeste 81% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 674 de firme din CAEN 4789 care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,2%.

Mărime față de sector0 angajați · peste 6% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 643 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 115.435 lei115K lei20222023: 186.587 lei187K lei20232024: 98.174 lei98K lei20242025: 159.375 lei159K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 159.375 lei 27.748 lei 0
2024 98.174 lei 11.644 lei 0
2023 186.587 lei 33.642 lei
2022 115.435 lei 25.698 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2022–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 234 zile−690 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 5 zile−2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 17,41%+5,55 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 50,87%−26,9 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,97×+0,68 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,03×−2,47 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 28,09%+11,7 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 13,82%+10,18 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 49,21%+26,98 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,79×+0,48 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,81×+0,46 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 450 zile−587 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 25,39%+9,32 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.920 din 10.645 firme active cu bilanț depus (CAEN 4712)
Vechime relativămai veche decât 52% dintre cele 19.811 firme active din sector
SectorCAEN 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare obiect de activitate (CAEN): 4789 · Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse → 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 28 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J22/698/2021 → J2021000698226

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CEZAR TOOLS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CEZAR TOOLS S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CEZAR TOOLS S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CEZAR TOOLS S.R.L., cu sediul în Sat Valea Ursului Com. Miroslava, are codul unic de înregistrare (CUI) 43804890, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2021000698226. Firma a fost înființată la data de 25 februarie 2021 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4712).

La ultima verificare, CEZAR TOOLS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 159.375 lei și un rezultat net de 27.748 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CEZAR TOOLS S.R.L.?

CEZAR TOOLS S.R.L. (CUI 43804890) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CEZAR TOOLS S.R.L. în sectorul său?

CEZAR TOOLS S.R.L. ocupă locul 5.920 din 10.645 firme active cu bilanț depus în CAEN 4712 (Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CEZAR TOOLS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

CEZAR TOOLS S.R.L. este mai veche decât 52% dintre cele 19.811 firme active cu CAEN 4712.

Este CEZAR TOOLS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare CEZAR TOOLS S.R.L. (CUI 43804890) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CEZAR TOOLS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CEZAR TOOLS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CEZAR TOOLS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CEZAR TOOLS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CEZAR TOOLS S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, CEZAR TOOLS S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CEZAR TOOLS S.R.L.?

În anul 2025, CEZAR TOOLS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 159.375 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CEZAR TOOLS S.R.L.?

Firmoscop analizează CEZAR TOOLS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Iași →

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.