Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › SOFTEH PLUS SRL

SOFTEH PLUS SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 4381714 · J1993018323407
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SOFTEH PLUS SRL
Cod fiscal (CIF) RO4381714
Nr. Reg. Comerțului J1993018323407
Sediu social Spl. Unirii nr. 165, et. 6, TIMPURI NOI SQUARE. CLADIREA TN03. ARIPA B, Sector 3 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 30133
Telefon 3200355

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

PETRESCU CRISTINA - ROXANA · reprezentant al persoanei juridiceEPURE ROXANA MARINA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 02.06.2008
CAEN5829 · Activități de editare a altor produse software
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SOFTEH PLUS SRL după CUI 4381714 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2023
32.574.168 lei
+15.0% vs 2022
Profit net 2023
5.800.024 lei
+25.3% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă17.8%
Față de sectorpeste 35% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 793 de firme din Activități de editare a altor produse software care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 38,0%.

Mărime față de sector123 angajați · peste 98% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 862 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Datorii / capital1.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 10.259.242 lei20122013: 9.585.527 lei20132014: 11.291.715 lei20142015: 13.214.682 lei20152016: 11.717.864 lei20162017: 12.411.789 lei20172018: 14.223.292 lei20182019: 17.597.236 lei20192020: 20.636.488 lei20202021: 23.890.620 lei20212022: 28.431.100 lei20222023: 32.574.168 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 32.574.168 lei 5.800.024 lei 123
2022 28.431.100 lei 4.627.851 lei 120
2021 23.890.620 lei 3.316.028 lei 110
2020 20.636.488 lei 3.129.706 lei 106
2019 17.597.236 lei 1.917.530 lei 96
2018 14.223.292 lei 1.145.091 lei 96
2017 12.411.789 lei 1.042.824 lei 90
2016 11.717.864 lei 815.839 lei 90
2015 13.214.682 lei 1.975.620 lei 83
2014 11.291.715 lei 1.943.460 lei 82
2013 9.585.527 lei 1.762.756 lei 81
2012 10.259.242 lei 2.683.442 lei 83
2011 8.874.765 lei 2.655.225 lei 80
2010 7.365.963 lei 1.735.112 lei 80
2009 7.780.940 lei 2.143.149 lei 81
2008 7.716.563 lei 2.505.863 lei 80

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2023). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2022 și 2023, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20222023
Total active16.000.000 leidanu
Cifră de afaceri netă32.000.000 leinuda
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 80 zile+6 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 94 zile−13 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 17,81%+1,53 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 47,83%+13,34 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,09×−0,81 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,15×+0,62 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 94,19%+52,18 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 39,04%+11,47 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 41,45%−24,19 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 264.831 lei+27.905 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,19×+0,5 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 323,81×+262,44 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi−5 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 23,21%−0,55 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 32 din 1.123 firme active cu bilanț depus (CAEN 5829)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 1.923 firme active din sector
SectorCAEN 5829 · Activități de editare a altor produse software →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)18
Valoare totală (2025–2026)15.009.100 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați1 · 1.110.000 lei

Autorități: Judetul Brasov, Universitatea de Medicina, Farmacie, Stiinte si Tehnologie " George Emil Palade" din Targu Mures, SPITALUL DE PNEUMOFTIZIOLOGIE CAMPULUNG

Achiziții directe (SEAP)405
Valoare totală (2024–2026)5.247.168 lei

Cumpărători: Serviciul de Ambulanță Județean Harghita, Miercurea-Ciuc, SPITALUL DE PSIHIATRIE POIANA MARE, SPITALUL DE PSIHIATRIE SI PENTRU MASURI DE SIGURANTA SAPOCA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume18
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 02.06.2008
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 02.06.2008 → funcțiune

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SOFTEH PLUS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SOFTEH PLUS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SOFTEH PLUS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SOFTEH PLUS SRL, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 4381714, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1993018323407. Firma a fost înființată la data de 26 iulie 1993 și are ca obiect principal de activitate Activități de editare a altor produse software (CAEN 5829).

La ultima verificare, SOFTEH PLUS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 32.574.168 lei și un rezultat net de 5.800.024 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SOFTEH PLUS SRL?

SOFTEH PLUS SRL (CUI 4381714) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SOFTEH PLUS SRL în sectorul său?

SOFTEH PLUS SRL ocupă locul 32 din 1.123 firme active cu bilanț depus în CAEN 5829 (Activități de editare a altor produse software), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SOFTEH PLUS SRL față de firmele din același domeniu?

SOFTEH PLUS SRL este mai veche decât 98% dintre cele 1.923 firme active cu CAEN 5829.

Este SOFTEH PLUS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SOFTEH PLUS SRL (CUI 4381714) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SOFTEH PLUS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SOFTEH PLUS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SOFTEH PLUS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SOFTEH PLUS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SOFTEH PLUS SRL plătitoare de TVA?

Da, SOFTEH PLUS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SOFTEH PLUS SRL?

În anul 2023, SOFTEH PLUS SRL a raportat o cifră de afaceri de 32.574.168 lei și un număr mediu de 123 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SOFTEH PLUS SRL?

Firmoscop analizează SOFTEH PLUS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.