Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › COD MON DIA S.R.L.

COD MON DIA S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Sat Rudeni Com. Mihăeşti
CUI 43841791 · J2021000550032
Verifică înainte Re-verificat · 23 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire COD MON DIA S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO43841791
Nr. Reg. Comerțului J2021000550032
Sediu Sat Rudeni Com. Mihăeşti, Argeş

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 23 august 2026.

Reprezentanți

BANU CODRUȚ · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 03.03.2021
CAEN5611 · Restaurante
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 23 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 23 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 23 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 23 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 23 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 23 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută COD MON DIA S.R.L. după CUI 43841791 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 50/100
Cifră de afaceri 2025
163.563 lei
-11.0% vs 2024
Profit net 2025
17.978 lei
+189.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă11.0%
Față de sectorpeste 74% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 11.214 de firme din Restaurante care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,3%.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 6.069 lei6.069 lei20212022: 159.091 lei159K lei20222023: 306.339 lei306K lei20232024: 183.379 lei183K lei20242025: 163.563 lei164K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 163.563 lei 17.978 lei
2024 183.379 lei -20.201 lei 1
2023 306.339 lei 8.613 lei 1
2022 159.091 lei -9.370 lei 1
2021 6.069 lei -6.500 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2021–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 118 zile+11 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 7 zile+3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 10,99%+22,01 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 121,28%−81,97 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,82×+0,33 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 41,23%+117,75 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -21,28%+81,97 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 3,75×−3,2 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8,42×−2,44 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 43 zile+9 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 13,49%+21,93 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 7.622 din 10.263 firme active cu bilanț depus (CAEN 5611)
Vechime relativămai veche decât 55% dintre cele 15.527 firme active din sector
SectorCAEN 5611 · Restaurante →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru COD MON DIA S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți COD MON DIA S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

COD MON DIA S.R.L., cu sediul în Sat Rudeni Com. Mihăeşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 43841791, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2021000550032. Firma a fost înființată la data de 3 martie 2021 și are ca obiect principal de activitate Restaurante (CAEN 5611).

La ultima verificare, COD MON DIA S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 163.563 lei și un rezultat net de 17.978 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 23 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are COD MON DIA S.R.L.?

COD MON DIA S.R.L. (CUI 43841791) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 23 august 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă COD MON DIA S.R.L. în sectorul său?

COD MON DIA S.R.L. ocupă locul 7.622 din 10.263 firme active cu bilanț depus în CAEN 5611 (Restaurante), după cifra de afaceri.

Cât de veche este COD MON DIA S.R.L. față de firmele din același domeniu?

COD MON DIA S.R.L. este mai veche decât 55% dintre cele 15.527 firme active cu CAEN 5611.

Este COD MON DIA S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare COD MON DIA S.R.L. (CUI 43841791) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este COD MON DIA S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, COD MON DIA S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în COD MON DIA S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru COD MON DIA S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este COD MON DIA S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, COD MON DIA S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a COD MON DIA S.R.L.?

În anul 2025, COD MON DIA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 163.563 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu COD MON DIA S.R.L.?

Firmoscop analizează COD MON DIA S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în Argeș →

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 23 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.