Sari la conținut
FirmoscopFirmeVrancea › RENALEX MESSIMOD S.R.L.

RENALEX MESSIMOD S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Sat Slobozia Bradului Com. Slobozia Bradului
CUI 44031637 · J2021000367397
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RENALEX MESSIMOD S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO44031637
Nr. Reg. Comerțului J2021000367397
Sediu social Str PRINCIPALĂ nr. 58, Sat Slobozia Bradului Com. Slobozia Bradului, jud. VRANCEA, 627305
Telefon 0766973121

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

TURCITU CAMELIA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 01.04.2021
CAEN3811 · Colectarea deșeurilor nepericuloase
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RENALEX MESSIMOD S.R.L. după CUI 44031637 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 89/100
Cifră de afaceri 2025
571.585 lei
+141.0% vs 2024
Profit net 2025
26.335 lei
+45.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă4.6%
Față de sectorpeste 46% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 712 de firme din Colectarea deșeurilor nepericuloase care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 5,3%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 19% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 702 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 5.717 lei5.717 lei20212022: 4.824 lei4.824 lei20222023: 76.564 lei77K lei20232024: 237.090 lei237K lei20242025: 571.585 lei572K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 571.585 lei 26.335 lei 1
2024 237.090 lei 18.088 lei 1
2023 76.564 lei 13.353 lei 0
2022 4.824 lei -9.460 lei 0
2021 5.717 lei -15.934 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2021–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 70 zile−126 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 20 zile−102 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,61%−3,02 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 77,12%−18,2 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,3×+0,25 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,37×−16,99 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 80,83%−208,67 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 18,49%+4,94 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 22,88%+18,2 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 571.585 lei+334.495 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,01×+2,23 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,4×−11,13 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 57 zile+36 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 5,8%−4,19 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 514 din 1.133 firme active cu bilanț depus (CAEN 3811)
Vechime relativămai veche decât 28% dintre cele 2.233 firme active din sector
SectorCAEN 3811 · Colectarea deșeurilor nepericuloase →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RENALEX MESSIMOD S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RENALEX MESSIMOD S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RENALEX MESSIMOD S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RENALEX MESSIMOD S.R.L., cu sediul în Sat Slobozia Bradului Com. Slobozia Bradului, are codul unic de înregistrare (CUI) 44031637, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2021000367397. Firma a fost înființată la data de 1 aprilie 2021 și are ca obiect principal de activitate Colectarea deșeurilor nepericuloase (CAEN 3811).

La ultima verificare, RENALEX MESSIMOD S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 571.585 lei și un rezultat net de 26.335 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RENALEX MESSIMOD S.R.L.?

RENALEX MESSIMOD S.R.L. (CUI 44031637) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RENALEX MESSIMOD S.R.L. în sectorul său?

RENALEX MESSIMOD S.R.L. ocupă locul 514 din 1.133 firme active cu bilanț depus în CAEN 3811 (Colectarea deșeurilor nepericuloase), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RENALEX MESSIMOD S.R.L. față de firmele din același domeniu?

RENALEX MESSIMOD S.R.L. este mai veche decât 28% dintre cele 2.233 firme active cu CAEN 3811.

Este RENALEX MESSIMOD S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare RENALEX MESSIMOD S.R.L. (CUI 44031637) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RENALEX MESSIMOD S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RENALEX MESSIMOD S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RENALEX MESSIMOD S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RENALEX MESSIMOD S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RENALEX MESSIMOD S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, RENALEX MESSIMOD S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RENALEX MESSIMOD S.R.L.?

În anul 2025, RENALEX MESSIMOD S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 571.585 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RENALEX MESSIMOD S.R.L.?

Firmoscop analizează RENALEX MESSIMOD S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vrancea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Vrancea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.