Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › MIHANORAND SECURITY S.R.L.

MIHANORAND SECURITY S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Mun. Constanţa
CUI 44082479 · J13/1191/2021
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MIHANORAND SECURITY S.R.L.
CUI 44082479
Nr. Reg. Comerțului J13/1191/2021
Sediu social Str. Tudor Vladimirescu nr. 72, BIROUL 1, Mun. Constanţa, 900690
Telefon 0736087796

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

MIHAI IONUȚ · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.04.2021
CAEN8020 · Activități de servicii privind sistemele de securizare
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MIHANORAND SECURITY S.R.L. după CUI 44082479 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
128.726 lei
+47.0% vs 2024
Profit net 2025
41.033 lei
+49.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă31.9%
Față de sectorpeste 78% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 807 de firme din Alte activități de protecție n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 14,4%.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 99.139 lei99K lei20212022: 65.976 lei66K lei20222023: 33.774 lei34K lei20232024: 87.678 lei88K lei20242025: 128.726 lei129K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 128.726 lei 41.033 lei
2024 87.678 lei 27.416 lei
2023 33.774 lei -708 lei
2022 65.976 lei 22.934 lei
2021 99.139 lei 45.848 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2021–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 11 zile+3 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 2 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 31,88%+0,61 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 2,8%+0,74 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 35,7×−12,73 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,03× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 30,01%+1,36 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 29,43%+0,72 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 98,05%−2,14 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,92× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,45×+0,27 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 252 zile−58 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 61,1%+1,09 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 269 din 515 firme active cu bilanț depus (CAEN 8020)
Vechime relativămai veche decât 23% dintre cele 812 firme active din sector
SectorCAEN 8020 · Activități de servicii privind sistemele de securizare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume56
Dintre care radiate (închise)13

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MIHANORAND SECURITY S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MIHANORAND SECURITY S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MIHANORAND SECURITY S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MIHANORAND SECURITY S.R.L., cu sediul în Mun. Constanţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 44082479, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J13/1191/2021. Firma a fost înființată la data de 9 aprilie 2021 și are ca obiect principal de activitate Activități de servicii privind sistemele de securizare (CAEN 8020).

La ultima verificare, MIHANORAND SECURITY S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 128.726 lei și un rezultat net de 41.033 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MIHANORAND SECURITY S.R.L.?

MIHANORAND SECURITY S.R.L. (CUI 44082479) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MIHANORAND SECURITY S.R.L. în sectorul său?

MIHANORAND SECURITY S.R.L. ocupă locul 269 din 515 firme active cu bilanț depus în CAEN 8020 (Activități de servicii privind sistemele de securizare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MIHANORAND SECURITY S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MIHANORAND SECURITY S.R.L. este mai veche decât 23% dintre cele 812 firme active cu CAEN 8020.

Este MIHANORAND SECURITY S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare MIHANORAND SECURITY S.R.L. (CUI 44082479) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MIHANORAND SECURITY S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MIHANORAND SECURITY S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MIHANORAND SECURITY S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MIHANORAND SECURITY S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MIHANORAND SECURITY S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, MIHANORAND SECURITY S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MIHANORAND SECURITY S.R.L.?

În anul 2025, MIHANORAND SECURITY S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 128.726 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MIHANORAND SECURITY S.R.L.?

Firmoscop analizează MIHANORAND SECURITY S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.