Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › PUN INVEST CONSTRUCT S.R.L.

PUN INVEST CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 44127589 · J2021007002402
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PUN INVEST CONSTRUCT S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO44127589
Nr. Reg. Comerțului J2021007002402
Sediu social Bld. Mircea Eliade nr. 18, et. IX, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 12015
Telefon 0763905387

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

MOISE VASILE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 27.11.2024
CAEN7820 · Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PUN INVEST CONSTRUCT S.R.L. după CUI 44127589 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
52.027.470 lei
+46.0% vs 2024
Profit net 2025
24.393.497 lei
+18.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă46.9%
Față de sectorpeste 73% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.452 de firme din Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 19,9%.

Mărime față de sector168 angajați · peste 97% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.550 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 2.497.633 lei2,5 mil. lei20222023: 10.053.424 lei10 mil. lei20232024: 35.725.859 lei36 mil. lei20242025: 52.027.470 lei52 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 52.027.470 lei 24.393.497 lei 168
2024 35.725.859 lei 20.676.356 lei 115
2023 10.053.424 lei 3.317.303 lei 21
2022 2.497.633 lei 1.154.734 lei 18

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2022–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 166 zile+93 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 53 zile−37 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 46,89%−10,99 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 34,26%+11,88 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,92×−1,55 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,52×+0,23 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 53,54%−29,77 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 35,25%−29,46 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 65,84%−11,83 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 309.687 lei−973 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,75×−0,37 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 169,35×−806,82 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 2 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 82,71%−138,21 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 18 din 1.682 firme active cu bilanț depus (CAEN 7820)
Vechime relativămai veche decât 44% dintre cele 2.883 firme active din sector
SectorCAEN 7820 · Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume43
Dintre care radiate (închise)14

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 27.11.2024
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 27.11.2024 → funcțiune

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PUN INVEST CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PUN INVEST CONSTRUCT S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PUN INVEST CONSTRUCT S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PUN INVEST CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 44127589, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2021007002402. Firma a fost înființată la data de 16 aprilie 2021 și are ca obiect principal de activitate Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane (CAEN 7820).

La ultima verificare, PUN INVEST CONSTRUCT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 52.027.470 lei și un rezultat net de 24.393.497 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PUN INVEST CONSTRUCT S.R.L.?

PUN INVEST CONSTRUCT S.R.L. (CUI 44127589) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PUN INVEST CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

PUN INVEST CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 18 din 1.682 firme active cu bilanț depus în CAEN 7820 (Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PUN INVEST CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

PUN INVEST CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 44% dintre cele 2.883 firme active cu CAEN 7820.

Este PUN INVEST CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare PUN INVEST CONSTRUCT S.R.L. (CUI 44127589) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PUN INVEST CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PUN INVEST CONSTRUCT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PUN INVEST CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PUN INVEST CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PUN INVEST CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, PUN INVEST CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PUN INVEST CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2025, PUN INVEST CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 52.027.470 lei și un număr mediu de 168 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PUN INVEST CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează PUN INVEST CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.