Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › CONCEPT42 VISUAL SOLUTIONS S.R.L.

CONCEPT42 VISUAL SOLUTIONS S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Orş. Sânnicolau Mare
CUI 44339344 · J2021002136359
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CONCEPT42 VISUAL SOLUTIONS S.R.L.
CUI 44339344
Nr. Reg. Comerțului J2021002136359
Sediu social Str. Petru Maior nr. 11, Orş. Sânnicolau Mare, jud. TIMIŞ, 305600
Telefon 0728184151

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

VĂCĂRESCU-GÁL GABRIEL SORIN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 26.05.2021
CAEN7412 · Design grafic și activități de comunicare vizuală
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CONCEPT42 VISUAL SOLUTIONS S.R.L. după CUI 44339344 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
196.056 lei
+25.0% vs 2024
Profit net 2025
107.478 lei
+21.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă54.8%
Față de sectorpeste 77% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 2.025 de firme din CAEN 7410 care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 24,7%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 46% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.962 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 105.177 lei105K lei20222023: 144.149 lei144K lei20232024: 156.526 lei157K lei20242025: 196.056 lei196K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 196.056 lei 107.478 lei 1
2024 156.526 lei 88.210 lei 1
2023 144.149 lei 91.161 lei 1
2022 105.177 lei 96.072 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2022–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 25 zile+12 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 556 zile−59 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 54,82%−1,53 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 4,16%+2,16 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 24,01×−25,98 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,04× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 35,94%+4,62 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 33,97%+3,27 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 94,52%−3,48 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 196.056 lei+39.530 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,62×+0,08 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 125,4%−14,42 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 234 din 890 firme active cu bilanț depus (CAEN 7412)
Vechime relativămai veche decât 64% dintre cele 2.148 firme active din sector
SectorCAEN 7412 · Design grafic și activități de comunicare vizuală →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CONCEPT42 VISUAL SOLUTIONS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CONCEPT42 VISUAL SOLUTIONS S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CONCEPT42 VISUAL SOLUTIONS S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CONCEPT42 VISUAL SOLUTIONS S.R.L., cu sediul în Orş. Sânnicolau Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 44339344, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2021002136359. Firma a fost înființată la data de 26 mai 2021 și are ca obiect principal de activitate Design grafic și activități de comunicare vizuală (CAEN 7412).

La ultima verificare, CONCEPT42 VISUAL SOLUTIONS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 196.056 lei și un rezultat net de 107.478 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CONCEPT42 VISUAL SOLUTIONS S.R.L.?

CONCEPT42 VISUAL SOLUTIONS S.R.L. (CUI 44339344) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CONCEPT42 VISUAL SOLUTIONS S.R.L. în sectorul său?

CONCEPT42 VISUAL SOLUTIONS S.R.L. ocupă locul 234 din 890 firme active cu bilanț depus în CAEN 7412 (Design grafic și activități de comunicare vizuală), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CONCEPT42 VISUAL SOLUTIONS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

CONCEPT42 VISUAL SOLUTIONS S.R.L. este mai veche decât 64% dintre cele 2.148 firme active cu CAEN 7412.

Este CONCEPT42 VISUAL SOLUTIONS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare CONCEPT42 VISUAL SOLUTIONS S.R.L. (CUI 44339344) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CONCEPT42 VISUAL SOLUTIONS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CONCEPT42 VISUAL SOLUTIONS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CONCEPT42 VISUAL SOLUTIONS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CONCEPT42 VISUAL SOLUTIONS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CONCEPT42 VISUAL SOLUTIONS S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, CONCEPT42 VISUAL SOLUTIONS S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CONCEPT42 VISUAL SOLUTIONS S.R.L.?

În anul 2025, CONCEPT42 VISUAL SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 196.056 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CONCEPT42 VISUAL SOLUTIONS S.R.L.?

Firmoscop analizează CONCEPT42 VISUAL SOLUTIONS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.