Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › PROMAT MOB SOLUTION S.R.L.

PROMAT MOB SOLUTION S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Sat Bărăitaru Com. Drăgăneşti
CUI 44405766 · J29/1436/2021
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PROMAT MOB SOLUTION S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO44405766
Nr. Reg. Comerțului J29/1436/2021
Sediu social Str. ?colii nr. 4, Sat Bărăitaru Com. Drăgăneşti, jud. PRAHOVA, 107211

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

SOARE MARIUS-IRINEL · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 09.06.2021
CAEN3109 · Fabricarea de mobilă n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PROMAT MOB SOLUTION S.R.L. după CUI 44405766 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 89/100
Cifră de afaceri 2025
241.757 lei
+439.0% vs 2024
Profit net 2025
6.050 lei
+80.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.5%
Față de sectorpeste 51% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 4.147 de firme din Fabricarea de mobilă care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,1%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 24% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.439 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 71.090 lei71K lei20222023: 18.690 lei19K lei20232024: 44.855 lei45K lei20242025: 241.757 lei242K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 241.757 lei 6.050 lei 1
2024 44.855 lei 3.357 lei
2023 18.690 lei -3.799 lei
2022 71.090 lei 12.715 lei
2021 -2.904 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2021–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 75 zile−86 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 3 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,5%−4,98 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 76,44%+8,71 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,31×−0,17 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,18×+1,12 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 38,73%+3,65 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 9,3%−2,23 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 24,02%−8,84 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 241.757 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,72×+2,18 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,16×+1,15 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 88 zile−33 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,67%−6,59 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 869 din 2.496 firme active cu bilanț depus (CAEN 3109)
Vechime relativămai veche decât 24% dintre cele 5.119 firme active din sector
SectorCAEN 3109 · Fabricarea de mobilă n.c.a. →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PROMAT MOB SOLUTION S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PROMAT MOB SOLUTION S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PROMAT MOB SOLUTION S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PROMAT MOB SOLUTION S.R.L., cu sediul în Sat Bărăitaru Com. Drăgăneşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 44405766, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J29/1436/2021. Firma a fost înființată la data de 9 iunie 2021 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de mobilă n.c.a. (CAEN 3109).

La ultima verificare, PROMAT MOB SOLUTION S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 241.757 lei și un rezultat net de 6.050 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PROMAT MOB SOLUTION S.R.L.?

PROMAT MOB SOLUTION S.R.L. (CUI 44405766) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PROMAT MOB SOLUTION S.R.L. în sectorul său?

PROMAT MOB SOLUTION S.R.L. ocupă locul 869 din 2.496 firme active cu bilanț depus în CAEN 3109 (Fabricarea de mobilă n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PROMAT MOB SOLUTION S.R.L. față de firmele din același domeniu?

PROMAT MOB SOLUTION S.R.L. este mai veche decât 24% dintre cele 5.119 firme active cu CAEN 3109.

Este PROMAT MOB SOLUTION S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare PROMAT MOB SOLUTION S.R.L. (CUI 44405766) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PROMAT MOB SOLUTION S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PROMAT MOB SOLUTION S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PROMAT MOB SOLUTION S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PROMAT MOB SOLUTION S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PROMAT MOB SOLUTION S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, PROMAT MOB SOLUTION S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PROMAT MOB SOLUTION S.R.L.?

În anul 2025, PROMAT MOB SOLUTION S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 241.757 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PROMAT MOB SOLUTION S.R.L.?

Firmoscop analizează PROMAT MOB SOLUTION S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Mobilă în Prahova →

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.