Sari la conținut
FirmoscopFirmeAlba › RIC PAST S.R.L.

RIC PAST S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Mun. Sebeş
CUI 44493768 · J01/874/2021
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RIC PAST S.R.L.
CUI 44493768
Nr. Reg. Comerțului J01/874/2021
Sediu social Str. Alunelului nr. 22, Mun. Sebeş, jud. ALBA

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.06.2021
CAEN1073 · Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RIC PAST S.R.L. după CUI 44493768 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
58.792 lei
+16.0% vs 2024
Profit net 2025
16.486 lei
-6.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă28.0%
Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 23.300 lei23K lei20212022: 47.742 lei48K lei20222023: 41.975 lei42K lei20232024: 50.701 lei51K lei20242025: 58.792 lei59K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 58.792 lei 16.486 lei 1
2024 50.701 lei 17.708 lei 1
2023 41.975 lei 15.086 lei 1
2022 47.742 lei 22.876 lei 1
2021 23.300 lei 13.006 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2021–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 8 zile−13 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 28,04%−6,89 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 2,65%−4,4 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 37,8×+23,61 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,03×−0,05 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 36,75%−9,39 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 35,78%−7,11 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 97,35%+4,4 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 58.792 lei+8.091 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,28×+0,05 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 66,66×+37,87 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 5 zile−8 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 48,05%−19,8 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 67 din 97 firme active cu bilanț depus (CAEN 1073)
Vechime relativămai veche decât 35% dintre cele 247 firme active din sector
SectorCAEN 1073 · Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J1/874/2021 → J01/874/2021
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J01/874/2021 → J1/874/2021

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RIC PAST S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RIC PAST S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RIC PAST S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RIC PAST S.R.L., cu sediul în Mun. Sebeş, are codul unic de înregistrare (CUI) 44493768, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J01/874/2021. Firma a fost înființată la data de 25 iunie 2021 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare (CAEN 1073).

La ultima verificare, RIC PAST S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 58.792 lei și un rezultat net de 16.486 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RIC PAST S.R.L.?

RIC PAST S.R.L. (CUI 44493768) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RIC PAST S.R.L. în sectorul său?

RIC PAST S.R.L. ocupă locul 67 din 97 firme active cu bilanț depus în CAEN 1073 (Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RIC PAST S.R.L. față de firmele din același domeniu?

RIC PAST S.R.L. este mai veche decât 35% dintre cele 247 firme active cu CAEN 1073.

Este RIC PAST S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare RIC PAST S.R.L. (CUI 44493768) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RIC PAST S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RIC PAST S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RIC PAST S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RIC PAST S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RIC PAST S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, RIC PAST S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RIC PAST S.R.L.?

În anul 2025, RIC PAST S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 58.792 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RIC PAST S.R.L.?

Firmoscop analizează RIC PAST S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Alba

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în Alba →

Mergi mai departe

Firme din Alba

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.