Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › MAGROT STYLE S.R.L.

MAGROT STYLE S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Mun. Iaşi
CUI 44537902 · J22/2232/2021
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MAGROT STYLE S.R.L.
CUI 44537902
Nr. Reg. Comerțului J22/2232/2021
Sediu social Str. Mihail Sturza nr. 22, SPAŢIU COMERCIAL, Mun. Iaşi, 700267
Telefon 074102337471

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

ROTENŞTAIN DANIEL · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 05.07.2021
CAEN4799 · Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MAGROT STYLE S.R.L. după CUI 44537902 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
167.349 lei
+16.0% vs 2023
Profit net 2024
2.825 lei
-74.6% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă1.7%
Față de sectorpeste 36% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.671 de firme din CAEN 4799 care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 6,1%.

Mărime față de sector0 angajați · peste 6% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.683 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 130.695 lei131K lei20212022: 194.000 lei194K lei20222023: 144.009 lei144K lei20232024: 167.349 lei167K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 167.349 lei 2.825 lei 0
2023 144.009 lei 11.123 lei
2022 194.000 lei 28.103 lei
2021 130.695 lei 46.878 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2021–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 21 zile−5 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 12 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,69%−6,03 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 40,71%+29,99 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,46×−6,87 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,69×+0,57 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 19,97%+7,08 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 11,84%+0,33 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 59,29%−29,99 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 7,01×+5,52 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 43,68×+36,43 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 8 zile−42 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2%−7,38 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 593 din 1.776 firme active cu bilanț depus (CAEN 4799)
Vechime relativămai veche decât 18% dintre cele 6.787 firme active din sector
SectorCAEN 4799 · Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MAGROT STYLE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MAGROT STYLE S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MAGROT STYLE S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MAGROT STYLE S.R.L., cu sediul în Mun. Iaşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 44537902, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J22/2232/2021. Firma a fost înființată la data de 5 iulie 2021 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN 4799).

La ultima verificare, MAGROT STYLE S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 167.349 lei și un rezultat net de 2.825 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MAGROT STYLE S.R.L.?

MAGROT STYLE S.R.L. (CUI 44537902) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MAGROT STYLE S.R.L. în sectorul său?

MAGROT STYLE S.R.L. ocupă locul 593 din 1.776 firme active cu bilanț depus în CAEN 4799 (Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MAGROT STYLE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MAGROT STYLE S.R.L. este mai veche decât 18% dintre cele 6.787 firme active cu CAEN 4799.

Este MAGROT STYLE S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare MAGROT STYLE S.R.L. (CUI 44537902) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MAGROT STYLE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MAGROT STYLE S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MAGROT STYLE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MAGROT STYLE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MAGROT STYLE S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, MAGROT STYLE S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MAGROT STYLE S.R.L.?

În anul 2024, MAGROT STYLE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 167.349 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MAGROT STYLE S.R.L.?

Firmoscop analizează MAGROT STYLE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Iași →

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.