Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › ENGINEERING ENJOYMENT S.R.L.

ENGINEERING ENJOYMENT S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Sat Ţânţăreni Com. Blejoi
CUI 44601711 · J2021001768292
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ENGINEERING ENJOYMENT S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO44601711
Nr. Reg. Comerțului J2021001768292
Sediu social ŢÎNŢĂRENI nr. 419 J, Sat Ţânţăreni Com. Blejoi, jud. PRAHOVA, 107072

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.07.2021
CAEN6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ENGINEERING ENJOYMENT S.R.L. după CUI 44601711 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
506.240 lei
+27.0% vs 2024
Profit net 2025
329.808 lei
+39.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă65.1%
Față de sectorpeste 53% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 20.475 de firme din Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 62,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 44% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 20.914 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 98.969 lei99K lei20212022: 363.001 lei363K lei20222023: 464.171 lei464K lei20232024: 400.007 lei400K lei20242025: 506.240 lei506K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 506.240 lei 329.808 lei 1
2024 400.007 lei 237.050 lei 1
2023 464.171 lei 326.512 lei 1
2022 363.001 lei 312.931 lei 0
2021 98.969 lei 95.490 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2021–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 20 zile−17 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 214 zile+172 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 65,15%+5,89 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 7,76%−7,33 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 12,89×+6,26 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,08×−0,09 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,93% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 94,5%+6,51 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 94,56%+6,48 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 506.240 lei+106.233 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,45× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 208,05%+50,51 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.988 din 14.443 firme active cu bilanț depus (CAEN 6210)
Vechime relativămai veche decât 73% dintre cele 26.217 firme active din sector
SectorCAEN 6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 23 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J29/1768/2021 → J2021001768292

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ENGINEERING ENJOYMENT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ENGINEERING ENJOYMENT S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ENGINEERING ENJOYMENT S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ENGINEERING ENJOYMENT S.R.L., cu sediul în Sat Ţânţăreni Com. Blejoi, are codul unic de înregistrare (CUI) 44601711, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2021001768292. Firma a fost înființată la data de 16 iulie 2021 și are ca obiect principal de activitate Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).

La ultima verificare, ENGINEERING ENJOYMENT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 506.240 lei și un rezultat net de 329.808 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ENGINEERING ENJOYMENT S.R.L.?

ENGINEERING ENJOYMENT S.R.L. (CUI 44601711) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ENGINEERING ENJOYMENT S.R.L. în sectorul său?

ENGINEERING ENJOYMENT S.R.L. ocupă locul 3.988 din 14.443 firme active cu bilanț depus în CAEN 6210 (Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ENGINEERING ENJOYMENT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ENGINEERING ENJOYMENT S.R.L. este mai veche decât 73% dintre cele 26.217 firme active cu CAEN 6210.

Este ENGINEERING ENJOYMENT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare ENGINEERING ENJOYMENT S.R.L. (CUI 44601711) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ENGINEERING ENJOYMENT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ENGINEERING ENJOYMENT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ENGINEERING ENJOYMENT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ENGINEERING ENJOYMENT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ENGINEERING ENJOYMENT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, ENGINEERING ENJOYMENT S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ENGINEERING ENJOYMENT S.R.L.?

În anul 2025, ENGINEERING ENJOYMENT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 506.240 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ENGINEERING ENJOYMENT S.R.L.?

Firmoscop analizează ENGINEERING ENJOYMENT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Prahova →

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.