Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrăila › BCV INFRASTRUCTURI S.R.L.

BCV INFRASTRUCTURI S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Mun. Brăila
CUI 44603232 · J09/593/2021
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BCV INFRASTRUCTURI S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO44603232
Nr. Reg. Comerțului J09/593/2021
Sediu social Str. Goleşti nr. 19, ap. 3, Mun. Brăila, 810024

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.07.2021
CAEN4211 · Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BCV INFRASTRUCTURI S.R.L. după CUI 44603232 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2025
180.873 lei
+49.0% vs 2024
Profit net 2025
107.001 lei
+1411.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă59.2%
Față de sectorpeste 93% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 1.822 de firme din Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 9,8%.

Datorii / capital1.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2024: 121.627 lei122K lei20242025: 180.873 lei181K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 180.873 lei 107.001 lei
2024 121.627 lei 7.081 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2024–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 458 zile−126 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 558 zile−7 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 59,16%+53,34 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 61,54%−23,28 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,62×+0,44 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,6×−3,99 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 75,43%+55,11 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 29,01%+25,92 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 38,46%+23,28 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,49× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 27,4× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 13 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 220,61%+213,19 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.746 din 2.550 firme active cu bilanț depus (CAEN 4211)
Vechime relativămai veche decât 27% dintre cele 3.969 firme active din sector
SectorCAEN 4211 · Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)4
Valoare totală (2025–2026)94.420 lei

Cumpărători: COMUNA SUTESTI, Comuna Berzunti, COMUNA NAMOLOASA (PRIMARIA NAMOLOASA)

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025–2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J9/593/2021 → J09/593/2021
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J09/593/2021 → J9/593/2021
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J9/593/2021 → J09/593/2021

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BCV INFRASTRUCTURI S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BCV INFRASTRUCTURI S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru BCV INFRASTRUCTURI S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BCV INFRASTRUCTURI S.R.L., cu sediul în Mun. Brăila, are codul unic de înregistrare (CUI) 44603232, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J09/593/2021. Firma a fost înființată la data de 16 iulie 2021 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor (CAEN 4211).

La ultima verificare, BCV INFRASTRUCTURI S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 180.873 lei și un rezultat net de 107.001 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BCV INFRASTRUCTURI S.R.L.?

BCV INFRASTRUCTURI S.R.L. (CUI 44603232) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă BCV INFRASTRUCTURI S.R.L. în sectorul său?

BCV INFRASTRUCTURI S.R.L. ocupă locul 1.746 din 2.550 firme active cu bilanț depus în CAEN 4211 (Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BCV INFRASTRUCTURI S.R.L. față de firmele din același domeniu?

BCV INFRASTRUCTURI S.R.L. este mai veche decât 27% dintre cele 3.969 firme active cu CAEN 4211.

Este BCV INFRASTRUCTURI S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare BCV INFRASTRUCTURI S.R.L. (CUI 44603232) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BCV INFRASTRUCTURI S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BCV INFRASTRUCTURI S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BCV INFRASTRUCTURI S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BCV INFRASTRUCTURI S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BCV INFRASTRUCTURI S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, BCV INFRASTRUCTURI S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BCV INFRASTRUCTURI S.R.L.?

În anul 2025, BCV INFRASTRUCTURI S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 180.873 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BCV INFRASTRUCTURI S.R.L.?

Firmoscop analizează BCV INFRASTRUCTURI S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Brăila

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brăila

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.