Sari la conținut
FirmoscopFirmeAlba › SPRAY TECH CONSTRUCT S.R.L.

SPRAY TECH CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Sat Pianu de Jos Com. Pianu
CUI 44662816 · J2021001016018
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SPRAY TECH CONSTRUCT S.R.L.
CUI 44662816
Nr. Reg. Comerțului J2021001016018
Sediu Sat Pianu de Jos Com. Pianu, Alba

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

BĂRBUȘIU ALEXANDRA CORINA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.07.2021
CAEN4335 · Alte lucrări de finisare
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SPRAY TECH CONSTRUCT S.R.L. după CUI 44662816 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
89.356 lei
-3.0% vs 2024
Profit net 2025
14.570 lei
-57.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă16.3%
Față de sectorpeste 52% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 646 de firme din Alte lucrări de finisare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 14,8%.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 500 lei500 lei20212022: 59.278 lei59K lei20222023: 163.079 lei163K lei20232024: 92.368 lei92K lei20242025: 89.356 lei89K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 89.356 lei 14.570 lei
2024 92.368 lei 33.951 lei 0
2023 163.079 lei -13.045 lei 3
2022 59.278 lei 7.022 lei 3
2021 500 lei 137 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2021–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 13 zile+4 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 16,31%−20,45 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 3,83%+2,15 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 26,12×−33,51 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,09× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 40,04%−115,55 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 17,25%−7,65 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 43,09%+27,08 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,06×+0,38 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,33× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 110 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 13,54%−19,65 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 289 din 418 firme active cu bilanț depus (CAEN 4335)
Vechime relativămai veche decât 67% dintre cele 841 firme active din sector
SectorCAEN 4335 · Alte lucrări de finisare →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SPRAY TECH CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SPRAY TECH CONSTRUCT S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SPRAY TECH CONSTRUCT S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SPRAY TECH CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Sat Pianu de Jos Com. Pianu, are codul unic de înregistrare (CUI) 44662816, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2021001016018. Firma a fost înființată la data de 29 iulie 2021 și are ca obiect principal de activitate Alte lucrări de finisare (CAEN 4335).

La ultima verificare, SPRAY TECH CONSTRUCT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 89.356 lei și un rezultat net de 14.570 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SPRAY TECH CONSTRUCT S.R.L.?

SPRAY TECH CONSTRUCT S.R.L. (CUI 44662816) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SPRAY TECH CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

SPRAY TECH CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 289 din 418 firme active cu bilanț depus în CAEN 4335 (Alte lucrări de finisare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SPRAY TECH CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

SPRAY TECH CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 67% dintre cele 841 firme active cu CAEN 4335.

Este SPRAY TECH CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare SPRAY TECH CONSTRUCT S.R.L. (CUI 44662816) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SPRAY TECH CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SPRAY TECH CONSTRUCT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SPRAY TECH CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SPRAY TECH CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SPRAY TECH CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, SPRAY TECH CONSTRUCT S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SPRAY TECH CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2025, SPRAY TECH CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 89.356 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SPRAY TECH CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează SPRAY TECH CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Alba

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Alba

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.