Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › PGA CONSTRUCT REGIUM S.R.L.

PGA CONSTRUCT REGIUM S.R.L.

Înființată în 2021 · 4 ani vechime · Mun. Lugoj
CUI 44859096 · J35/3590/2021
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PGA CONSTRUCT REGIUM S.R.L.
CUI 44859096
Nr. Reg. Comerțului J35/3590/2021
Sediu social Str. Crişan, bl. 2, sc. B, et. 4, ap. 18, Mun. Lugoj, jud. TIMIŞ, 305500
Telefon 0721953577

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

POPA ADRIANA-MĂDĂLINA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 07.09.2021
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PGA CONSTRUCT REGIUM S.R.L. după CUI 44859096 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2022
851.473 lei
+456.0% vs 2021
Profit net 2022
361.022 lei
+874.3% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă42.4%
Față de sectorpeste 72% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 28.598 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 18,3%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 60% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 34.967 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 153.109 lei153K lei20212022: 851.473 lei851K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 851.473 lei 361.022 lei 3
2021 153.109 lei 37.053 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2021–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 4 zile−55 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 90 zile+42 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 42,4%+18,2 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 2,49%−37,23 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 40,11×+37,59 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,03×−0,63 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 90,65%−8,81 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 88,39%+28,43 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 97,51%+37,23 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 283.824 lei+245.547 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,08×−0,4 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 76,52%+43,08 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.633 din 32.072 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 24% dintre cele 67.197 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PGA CONSTRUCT REGIUM S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PGA CONSTRUCT REGIUM S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PGA CONSTRUCT REGIUM S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PGA CONSTRUCT REGIUM S.R.L., cu sediul în Mun. Lugoj, are codul unic de înregistrare (CUI) 44859096, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/3590/2021. Firma a fost înființată la data de 7 septembrie 2021 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, PGA CONSTRUCT REGIUM S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 851.473 lei și un rezultat net de 361.022 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PGA CONSTRUCT REGIUM S.R.L.?

PGA CONSTRUCT REGIUM S.R.L. (CUI 44859096) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PGA CONSTRUCT REGIUM S.R.L. în sectorul său?

PGA CONSTRUCT REGIUM S.R.L. ocupă locul 4.633 din 32.072 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PGA CONSTRUCT REGIUM S.R.L. față de firmele din același domeniu?

PGA CONSTRUCT REGIUM S.R.L. este mai veche decât 24% dintre cele 67.197 firme active cu CAEN 4120.

Este PGA CONSTRUCT REGIUM S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare PGA CONSTRUCT REGIUM S.R.L. (CUI 44859096) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PGA CONSTRUCT REGIUM S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PGA CONSTRUCT REGIUM S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PGA CONSTRUCT REGIUM S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PGA CONSTRUCT REGIUM S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PGA CONSTRUCT REGIUM S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, PGA CONSTRUCT REGIUM S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PGA CONSTRUCT REGIUM S.R.L.?

În anul 2022, PGA CONSTRUCT REGIUM S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 851.473 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PGA CONSTRUCT REGIUM S.R.L.?

Firmoscop analizează PGA CONSTRUCT REGIUM S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Timiș →

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.