Sari la conținut
FirmoscopFirmeTulcea › CREATOR AUTO SERV S.R.L.

CREATOR AUTO SERV S.R.L.

Înființată în 2021 · 4 ani vechime · Mun. Tulcea
CUI 44986227 · J2021000634361
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CREATOR AUTO SERV S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO44986227
Nr. Reg. Comerțului J2021000634361
Sediu social Str. Viticulturii nr. 25 E, et. PARTER, Mun. Tulcea
Telefon 0743538975

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

GHERGHESCU CĂTĂLIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.09.2021
CAEN9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CREATOR AUTO SERV S.R.L. după CUI 44986227 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 77/100
Cifră de afaceri 2025
1.124.746 lei
+58.0% vs 2024
Profit net 2025
3.941 lei
+110.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.4%
Față de sectorpeste 32% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 11.761 de firme din Repararea și întreținerea autovehiculelor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,0%.

Mărime față de sector7 angajați · peste 90% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 12.374 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital8.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 31.202 lei31K lei20212022: 450.464 lei450K lei20222023: 833.300 lei833K lei20232024: 710.126 lei710K lei20242025: 1.124.746 lei1,1 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.124.746 lei 3.941 lei 7
2024 710.126 lei -39.013 lei 7
2023 833.300 lei 23.875 lei 7
2022 450.464 lei 121.057 lei 4
2021 31.202 lei -50.567 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2021–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 104 zile−68 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 35 zile−21 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,35%+5,84 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 89,6%+3,81 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,12× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 8,62×+2,58 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 10,57%+80,8 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,1%+11,08 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 10,4%−3,81 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 160.678 lei+59.231 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,14×+1,32 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 21,8×+16,93 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 17 zile−58 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,72%+5,91 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.764 din 9.913 firme active cu bilanț depus (CAEN 9531)
Vechime relativămai veche decât 45% dintre cele 16.040 firme active din sector
SectorCAEN 9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)7
Valoare totală (2024–2025)151.966 lei

Cumpărători: S.C. AQUASERV S.A., DIRECTIA INTRETINERE SI ADMINISTRARE PATRIMONIU TULCEA, INSPECTORATUL PENTRU SITUATII DE URGENTA DELTA AL JUDETULUI TULCEA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CREATOR AUTO SERV S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CREATOR AUTO SERV S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CREATOR AUTO SERV S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CREATOR AUTO SERV S.R.L., cu sediul în Mun. Tulcea, are codul unic de înregistrare (CUI) 44986227, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2021000634361. Firma a fost înființată la data de 30 septembrie 2021 și are ca obiect principal de activitate Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN 9531).

La ultima verificare, CREATOR AUTO SERV S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.124.746 lei și un rezultat net de 3.941 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CREATOR AUTO SERV S.R.L.?

CREATOR AUTO SERV S.R.L. (CUI 44986227) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CREATOR AUTO SERV S.R.L. în sectorul său?

CREATOR AUTO SERV S.R.L. ocupă locul 1.764 din 9.913 firme active cu bilanț depus în CAEN 9531 (Repararea și întreținerea autovehiculelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CREATOR AUTO SERV S.R.L. față de firmele din același domeniu?

CREATOR AUTO SERV S.R.L. este mai veche decât 45% dintre cele 16.040 firme active cu CAEN 9531.

Este CREATOR AUTO SERV S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare CREATOR AUTO SERV S.R.L. (CUI 44986227) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CREATOR AUTO SERV S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CREATOR AUTO SERV S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CREATOR AUTO SERV S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CREATOR AUTO SERV S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CREATOR AUTO SERV S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, CREATOR AUTO SERV S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CREATOR AUTO SERV S.R.L.?

În anul 2025, CREATOR AUTO SERV S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.124.746 lei și un număr mediu de 7 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CREATOR AUTO SERV S.R.L.?

Firmoscop analizează CREATOR AUTO SERV S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Tulcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Tulcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.