Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › FLORIN CONSTRUCT DMS S.R.L.

FLORIN CONSTRUCT DMS S.R.L.

Înființată în 2021 · 4 ani vechime · Sat Butea Com. Butea
CUI 45116685 · J22/3642/2021
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FLORIN CONSTRUCT DMS S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO45116685
Nr. Reg. Comerțului J22/3642/2021
Sediu social Str. Ciprian Porumbescu nr. 8, Sat Butea Com. Butea, jud. IAŞI, 707065
Telefon 0756083737

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

AMITRICIOAIEI FLORIN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 26.10.2021
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FLORIN CONSTRUCT DMS S.R.L. după CUI 45116685 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 79/100
Cifră de afaceri 2025
3.795.735 lei
-19.0% vs 2024
Profit net 2025
15.846 lei
-98.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.4%
Față de sectorpeste 23% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector14 angajați · peste 92% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital38.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 56.200 lei56K lei20212022: 1.472.070 lei1,5 mil. lei20222023: 859.979 lei860K lei20232024: 4.660.188 lei4,7 mil. lei20242025: 3.795.735 lei3,8 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.795.735 lei 15.846 lei 14
2024 4.660.188 lei 1.309.400 lei 16
2023 859.979 lei 112.497 lei 14
2022 1.472.070 lei 569.069 lei 11
2021 56.200 lei 10.035 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2021–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 59 zile+14 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 28 zile−119 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,42%−27,68 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 109,96%+84,28 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,91×−2,98 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 38,49×+38,05 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 98,75%−1,23 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,82%−55,16 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 2,86%−55,13 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 271.124 lei−20.138 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 6,76×+4,7 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 32,11× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 11 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,53%−44,61 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.007 din 32.096 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 23% dintre cele 67.250 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)1
Valoare totală (2025)2.680.404 lei

Autorități: Comuna Butea

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2025)357.860 lei

Cumpărători: Comuna Butea

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FLORIN CONSTRUCT DMS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FLORIN CONSTRUCT DMS S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru FLORIN CONSTRUCT DMS S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FLORIN CONSTRUCT DMS S.R.L., cu sediul în Sat Butea Com. Butea, are codul unic de înregistrare (CUI) 45116685, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J22/3642/2021. Firma a fost înființată la data de 26 octombrie 2021 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, FLORIN CONSTRUCT DMS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.795.735 lei și un rezultat net de 15.846 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FLORIN CONSTRUCT DMS S.R.L.?

FLORIN CONSTRUCT DMS S.R.L. (CUI 45116685) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă FLORIN CONSTRUCT DMS S.R.L. în sectorul său?

FLORIN CONSTRUCT DMS S.R.L. ocupă locul 1.007 din 32.096 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FLORIN CONSTRUCT DMS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

FLORIN CONSTRUCT DMS S.R.L. este mai veche decât 23% dintre cele 67.250 firme active cu CAEN 4120.

Este FLORIN CONSTRUCT DMS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare FLORIN CONSTRUCT DMS S.R.L. (CUI 45116685) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FLORIN CONSTRUCT DMS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FLORIN CONSTRUCT DMS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FLORIN CONSTRUCT DMS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FLORIN CONSTRUCT DMS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FLORIN CONSTRUCT DMS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, FLORIN CONSTRUCT DMS S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FLORIN CONSTRUCT DMS S.R.L.?

În anul 2025, FLORIN CONSTRUCT DMS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 3.795.735 lei și un număr mediu de 14 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FLORIN CONSTRUCT DMS S.R.L.?

Firmoscop analizează FLORIN CONSTRUCT DMS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Iași →

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.