Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › SALANTA FUNERARE S.R.L.

SALANTA FUNERARE S.R.L.

Înființată în 2021 · 4 ani vechime · Sat Gilău Com. Gilău
CUI 45283799 · J12/5817/2021
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SALANTA FUNERARE S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO45283799
Nr. Reg. Comerțului J12/5817/2021
Sediu social GILĂU nr. 335C, Sat Gilău Com. Gilău, jud. CLUJ, 407310
Telefon 0755656742

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.11.2021
CAEN9603 · Activități de pompe funebre și similare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SALANTA FUNERARE S.R.L. după CUI 45283799 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 75/100
Cifră de afaceri 2025
270.432 lei
-17.0% vs 2024
Profit net 2025
-23.538 lei
-145.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-8.7%
Față de sectorpeste 21% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 962 de firme din Activități de pompe funebre și similare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 6,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 28% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 980 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 280.395 lei280K lei20222023: 290.437 lei290K lei20232024: 324.485 lei324K lei20242025: 270.432 lei270K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 270.432 lei -23.538 lei 1
2024 324.485 lei 51.479 lei 1
2023 290.437 lei 113.381 lei 1
2022 280.395 lei 144.345 lei 0
2021 -524 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2021–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 386 zile+372 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 5 zile−200 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -8,7%−24,56 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 50,23%+46,34 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,99×−23,71 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier +0,96 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -8,25%−24,91 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -4,13%−20,16 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 50,11%−46,11 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 270.432 lei−54.053 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,47×−0,54 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8,27×−3,11 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 44 zile+12 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -7,16%−28,25 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 115 din 614 firme active cu bilanț depus (CAEN 9603)
Vechime relativămai veche decât 18% dintre cele 1.385 firme active din sector
SectorCAEN 9603 · Activități de pompe funebre și similare →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2021005817123 → J12/5817/2021
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J12/5817/2021 → J2021005817123

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SALANTA FUNERARE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SALANTA FUNERARE S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SALANTA FUNERARE S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SALANTA FUNERARE S.R.L., cu sediul în Sat Gilău Com. Gilău, are codul unic de înregistrare (CUI) 45283799, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/5817/2021. Firma a fost înființată la data de 25 noiembrie 2021 și are ca obiect principal de activitate Activități de pompe funebre și similare (CAEN 9603).

La ultima verificare, SALANTA FUNERARE S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 270.432 lei și un rezultat net de -23.538 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SALANTA FUNERARE S.R.L.?

SALANTA FUNERARE S.R.L. (CUI 45283799) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SALANTA FUNERARE S.R.L. în sectorul său?

SALANTA FUNERARE S.R.L. ocupă locul 115 din 614 firme active cu bilanț depus în CAEN 9603 (Activități de pompe funebre și similare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SALANTA FUNERARE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

SALANTA FUNERARE S.R.L. este mai veche decât 18% dintre cele 1.385 firme active cu CAEN 9603.

Este SALANTA FUNERARE S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare SALANTA FUNERARE S.R.L. (CUI 45283799) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SALANTA FUNERARE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SALANTA FUNERARE S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SALANTA FUNERARE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SALANTA FUNERARE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SALANTA FUNERARE S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, SALANTA FUNERARE S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SALANTA FUNERARE S.R.L.?

În anul 2025, SALANTA FUNERARE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 270.432 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SALANTA FUNERARE S.R.L.?

Firmoscop analizează SALANTA FUNERARE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Servicii personale în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.