Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Ilfov › DEKADENT CONSTRUCT S.R.L.

DEKADENT CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2021 · 4 ani vechime · Orş. Voluntari
CUI 45388949 · J2023008469233
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 27 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DEKADENT CONSTRUCT S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO45388949
Nr. Reg. Comerțului J2023008469233
Sediu social ZORELE nr. 1, CAMERA 1, Oraş Voluntari, jud. Ilfov, 77190

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Reprezentanți

SPIRIDON ȘTEFANIA-MARIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4323 · Lucrări de izolații
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 27 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DEKADENT CONSTRUCT S.R.L. după CUI 45388949 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
40.920.069 lei
+11,0% vs 2024
Profit net 2025
3.553.810 lei
-11,5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă8.7%
Față de sectorpeste 44% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector22 de angajați · peste 95% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 4.158.742 lei4,2 mil. lei20222023: 21.650.730 lei22 mil. lei20232024: 36.756.577 lei37 mil. lei20242025: 40.920.069 lei41 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 40.920.069 lei 3.553.810 lei 22
2024 36.756.577 lei 4.017.729 lei 13
2023 21.650.730 lei 2.120.099 lei 9
2022 4.158.742 lei 827.188 lei 7

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2022–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50nunu

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 128 de zile+6 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 77 de zile−29 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 8,68%−2,25 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 70,39%−3,23 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,42×+0,06 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,75×−0,37 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 67,88%−34,1 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 17,39%−6,7 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 25,62%+1,99 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.860.003 lei−967.426 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2×−0,2 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,92×−16,82 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 62 de zile+46 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 9,56%−4,68 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1 din 213 firme active cu bilanț depus (CAEN 4323)
Vechime relativămai veche decât 60% dintre cele 377 de firme active din sector
SectorCAEN 4323 · Lucrări de izolații →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)27
Valoare totală (2024–2026)63.785.819 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați3 · 5.086.834 lei

Autorități: MUNICIPIUL PLOIESTI, ORASUL VALENII DE MUNTE(Primaria Valenii de Munte), SECTORUL 6 AL MUNICIPIULUI BUCURESTI

Achiziții directe (SEAP)11
Valoare totală (2024–2025)2.183.494 lei

Cumpărători: ORASUL VALENII DE MUNTE(Primaria Valenii de Munte), COMUNA BABA ANA, SCOALA GIMNAZIALA RADU TUDORAN COMUNA BLEJOI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 1 → Oraş Voluntari
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/22354/2021 → J2023008469233
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Oraş Voluntari → Bucureşti Sectorul 1
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2023008469233 → J40/22354/2021

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DEKADENT CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DEKADENT CONSTRUCT S.R.L.? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

DEKADENT CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Orş. Voluntari, are codul unic de înregistrare (CUI) 45388949, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2023008469233. Firma a fost înființată la data de 22 decembrie 2021 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de izolații (CAEN 4323).

La ultima verificare, DEKADENT CONSTRUCT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 40.920.069 lei și un rezultat net de 3.553.810 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DEKADENT CONSTRUCT S.R.L.?

DEKADENT CONSTRUCT S.R.L. (CUI 45388949) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 27 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DEKADENT CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

DEKADENT CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 1 din 213 firme active cu bilanț depus în CAEN 4323 (Lucrări de izolații), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DEKADENT CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

DEKADENT CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 60% dintre cele 377 de firme active cu CAEN 4323.

Este DEKADENT CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare DEKADENT CONSTRUCT S.R.L. (CUI 45388949) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DEKADENT CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DEKADENT CONSTRUCT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DEKADENT CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DEKADENT CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DEKADENT CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, DEKADENT CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DEKADENT CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2025, DEKADENT CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 40.920.069 lei și un număr mediu de 22 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DEKADENT CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează DEKADENT CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4323 din Ilfov, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.