Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › PELECOREC S.R.L.

PELECOREC S.R.L.

Înființată în 2022 · 4 ani vechime · Sat Gheghie Com. Auşeu
CUI 45450668 · J05/48/2022
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PELECOREC S.R.L.
CUI 45450668
Nr. Reg. Comerțului J05/48/2022
Sediu social G GHEGHIE nr. 103, Sat Gheghie Com. Auşeu, jud. BIHOR, 417028
Telefon 0786519638

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareRADIERE din data 27.08.2024
CAEN1629 · Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PELECOREC S.R.L. după CUI 45450668 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2022
416.131 lei
ultimul bilanț
Profit net 2022
105.327 lei
profitul din ultimul bilanț

Bonitate financiară

Marjă netă25.3%
Față de sectorpeste 67% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 595 de firme din Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 9,4%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 62% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 909 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 416.131 lei 105.327 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · exercițiul 2022. Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 68 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 78 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 25,31% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 42,35% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,36× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,73× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 100% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 57,65% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 57,65% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 208.066 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,28× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 10,82× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 34 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 36,39% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 113 din 797 firme active cu bilanț depus (CAEN 1629)
Vechime relativămai veche decât 15% dintre cele 2.768 firme active din sector
SectorCAEN 1629 · Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J5/48/2022 → J05/48/2022
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J05/48/2022 → J5/48/2022
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J5/48/2022 → J05/48/2022

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PELECOREC S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PELECOREC S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PELECOREC S.R.L., cu sediul în Sat Gheghie Com. Auşeu, are codul unic de înregistrare (CUI) 45450668, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J05/48/2022. Firma a fost înființată la data de 11 ianuarie 2022 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite (CAEN 1629).

La ultima verificare, PELECOREC S.R.L. figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 416.131 lei și un rezultat net de 105.327 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PELECOREC S.R.L.?

PELECOREC S.R.L. (CUI 45450668) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă PELECOREC S.R.L. în sectorul său?

PELECOREC S.R.L. ocupă locul 113 din 797 firme active cu bilanț depus în CAEN 1629 (Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PELECOREC S.R.L. față de firmele din același domeniu?

PELECOREC S.R.L. este mai veche decât 15% dintre cele 2.768 firme active cu CAEN 1629.

Este PELECOREC S.R.L. o firmă activă?

Nu — PELECOREC S.R.L. figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este PELECOREC S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare PELECOREC S.R.L. (CUI 45450668) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în PELECOREC S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PELECOREC S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PELECOREC S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, PELECOREC S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PELECOREC S.R.L.?

În anul 2022, PELECOREC S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 416.131 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PELECOREC S.R.L.?

Firmoscop analizează PELECOREC S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.