Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › RABRIC SRL

RABRIC SRL

Înființată în 2012 · 14 ani vechime · Sat Chijic Com. Copăcel
CUI 30512266 · J05/1273/2012
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RABRIC SRL
Cod fiscal (CIF) RO30512266
Nr. Reg. Comerțului J05/1273/2012
Sediu social CHIJIC nr. 131, Sat Chijic Com. Copăcel, jud. BIHOR, 417207
Telefon 0724570277; 072

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 03.08.2012
CAEN1629 · Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RABRIC SRL după CUI 30512266 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
2.210.176 lei
-7.0% vs 2023
Profit net 2024
1.517.070 lei
-13.3% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă68.6%
Față de sectorpeste 90% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 2.785 de firme din Activități generale de curățenie a clădirilor care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 24,3%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 79% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 3.124 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 1.500 lei20132014: 31.800 lei20142015: 300 lei20152016: 11.290 lei20162017: 10.617 lei20172018: 24.330 lei20182019: 522.914 lei20192020: 983.396 lei20202022: 1.170.091 lei20222023: 2.385.261 lei20232024: 2.210.176 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 2.210.176 lei 1.517.070 lei 4
2023 2.385.261 lei 1.749.591 lei 4
2022 1.170.091 lei 595.822 lei 9
2020 983.396 lei 657.168 lei 7
2019 522.914 lei 323.858 lei 2
2018 24.330 lei 11.540 lei 1
2017 10.617 lei 417 lei 1
2016 11.290 lei 515 lei 1
2015 300 lei 3.476 lei
2014 31.800 lei 20.062 lei
2013 1.500 lei -3.201 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2013–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 114 zile+18 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 132 zile−169 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 68,64%−4,71 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 31,28%+4,98 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,2×−0,6 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,46×+0,1 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,98% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 68,71%−4,98 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 68,72%−4,98 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 552.544 lei−43.771 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 42,25×−1.427,41 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 9 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 247,46%−40,09 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 23 din 797 firme active cu bilanț depus (CAEN 1629)
Vechime relativămai veche decât 76% dintre cele 2.773 firme active din sector
SectorCAEN 1629 · Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2024)48.450 lei

Cumpărători: SOCIETATEA AGENTIA DE DEZVOLTARE LOCALA ORADEA S.A.

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J5/1273/2012 → J05/1273/2012
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J05/1273/2012 → J5/1273/2012
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J5/1273/2012 → J05/1273/2012

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RABRIC SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RABRIC SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru RABRIC SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RABRIC SRL, cu sediul în Sat Chijic Com. Copăcel, are codul unic de înregistrare (CUI) 30512266, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J05/1273/2012. Firma a fost înființată la data de 3 august 2012 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite (CAEN 1629).

La ultima verificare, RABRIC SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 2.210.176 lei și un rezultat net de 1.517.070 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RABRIC SRL?

RABRIC SRL (CUI 30512266) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă RABRIC SRL în sectorul său?

RABRIC SRL ocupă locul 23 din 797 firme active cu bilanț depus în CAEN 1629 (Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RABRIC SRL față de firmele din același domeniu?

RABRIC SRL este mai veche decât 76% dintre cele 2.773 firme active cu CAEN 1629.

Este RABRIC SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare RABRIC SRL (CUI 30512266) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RABRIC SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RABRIC SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RABRIC SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RABRIC SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RABRIC SRL plătitoare de TVA?

Da, RABRIC SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RABRIC SRL?

În anul 2024, RABRIC SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.210.176 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RABRIC SRL?

Firmoscop analizează RABRIC SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.