Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › SIGNA SRL

SIGNA SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Oradea
CUI 47356 · J05/983/1991
Verifică înainte Re-verificat · 5 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SIGNA SRL
Cod fiscal (CIF) RO47356
Nr. Reg. Comerțului J05/983/1991
Sediu social Str. Rimanóczy Kálmán nr. 38, Mun. Oradea, jud. BIHOR, 410095
Telefon 0744522292

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 5 septembrie 2026.

Reprezentanți

IGNAT FLORIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 26.11.1992
CAEN1629 · Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 5 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 5 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 5 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 5 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 5 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SIGNA SRL după CUI 47356 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 51/100
Cifră de afaceri 2024
428.723 lei
-41.0% vs 2023
Profit net 2024
5.903 lei
-89.4% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă1.4%
Față de sectorpeste 38% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 598 de firme din Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 5,3%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 69% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 821 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital9.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 96.475 lei20132014: 58.958 lei20142015: 110.823 lei20152016: 203.218 lei20162017: 213.683 lei20172018: 593.718 lei20182019: 800.031 lei20192020: 165.695 lei20202021: 175.620 lei20212022: 522.493 lei20222023: 721.738 lei20232024: 428.723 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 428.723 lei 5.903 lei 2
2023 721.738 lei 55.713 lei 2
2022 522.493 lei 77.623 lei 2
2021 175.620 lei 39.460 lei 2
2020 165.695 lei 20.878 lei 1
2019 800.031 lei 92.848 lei 2
2018 593.718 lei 74.073 lei 2
2017 213.683 lei 10.319 lei 2
2016 203.218 lei -26.865 lei 2
2015 110.823 lei -1.419 lei 2
2014 58.958 lei -12.760 lei 2
2013 96.475 lei 11.383 lei 3
2012 33.016 lei -133.738 lei 3
2011 106.248 lei -64.801 lei 3
2010 327.044 lei -168.803 lei 3
2009 718.655 lei 10.890 lei 3
2008 223.232 lei 5.319 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 694 zile+184 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 125 zile+64 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,38%−6,34 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 87,39%+8,01 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,14×−0,12 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 9,14×+4,82 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 6,62%−17,26 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,63%−3,76 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 9,56%−8,81 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 214.362 lei−146.507 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,46×−0,11 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,79×−0,27 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 460 zile+114 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,27%−4,13 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 107 din 795 firme active cu bilanț depus (CAEN 1629)
Vechime relativămai veche decât 100% dintre cele 2.764 firme active din sector
SectorCAEN 1629 · Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2024)83.998 lei

Cumpărători: MINISTERUL APARARII - U.M. 01512 SIBIU

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume9
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SIGNA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SIGNA SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SIGNA SRL, cu sediul în Mun. Oradea, are codul unic de înregistrare (CUI) 47356, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J05/983/1991. Firma a fost înființată la data de 26 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite (CAEN 1629).

La ultima verificare, SIGNA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 428.723 lei și un rezultat net de 5.903 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 5 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SIGNA SRL?

SIGNA SRL (CUI 47356) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 5 septembrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă SIGNA SRL în sectorul său?

SIGNA SRL ocupă locul 107 din 795 firme active cu bilanț depus în CAEN 1629 (Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SIGNA SRL față de firmele din același domeniu?

SIGNA SRL este mai veche decât 100% dintre cele 2.764 firme active cu CAEN 1629.

Este SIGNA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SIGNA SRL (CUI 47356) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SIGNA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SIGNA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SIGNA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SIGNA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SIGNA SRL plătitoare de TVA?

Da, SIGNA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SIGNA SRL?

În anul 2024, SIGNA SRL a raportat o cifră de afaceri de 428.723 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SIGNA SRL?

Firmoscop analizează SIGNA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 5 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.