Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrăila › UFC SECURITY S.R.L.

UFC SECURITY S.R.L.

Înființată în 2022 · 4 ani vechime · Mun. Brăila
CUI 45572487 · J09/86/2022
Fără probleme găsite Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire UFC SECURITY S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO45572487
Nr. Reg. Comerțului J09/86/2022
Sediu social Str. Avram Iancu nr. 6, Mun. Brăila, 810502

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 02.02.2022
CAEN8010 · Activități de protecție și gardă
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută UFC SECURITY S.R.L. după CUI 45572487 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 93/100
Cifră de afaceri 2025
303.056 lei
-40.0% vs 2024
Profit net 2025
106.824 lei
-40.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă35.2%
Față de sectorpeste 90% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 1.150 de firme din Activități de investigații și servicii private de protecție care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,2%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 16 angajați, din 1.195 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 0 lei0 lei20222023: 375.261 lei375K lei20232024: 503.218 lei503K lei20242025: 303.056 lei303K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 303.056 lei 106.824 lei 4
2024 503.218 lei 180.403 lei 8
2023 375.261 lei 43.503 lei 8
2022 0 lei -2.412 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2022–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de recuperare a creanțelor 19 zile−13 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 35,25%−0,6 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare -0,05%−36,72 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală -1.915,4×−1.918,13 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier -0×−0,58 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 89,91%−11,33 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 89,95%+25,83 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 100,05%+36,72 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 75.764 lei+12.862 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,55×+0,76 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 14,52×−19,8 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 25 zile+14 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 45,57%+5,47 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 246 din 580 firme active cu bilanț depus (CAEN 8010)
Vechime relativămai veche decât 11% dintre cele 1.163 firme active din sector
SectorCAEN 8010 · Activități de protecție și gardă →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2024)46.168 lei

Cumpărători: CASA DE ASIGURARI DE SANATATE GALATI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J9/86/2022 → J09/86/2022

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru UFC SECURITY S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți UFC SECURITY S.R.L.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru UFC SECURITY S.R.L.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

UFC SECURITY S.R.L., cu sediul în Mun. Brăila, are codul unic de înregistrare (CUI) 45572487, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J09/86/2022. Firma a fost înființată la data de 2 februarie 2022 și are ca obiect principal de activitate Activități de protecție și gardă (CAEN 8010).

La ultima verificare, UFC SECURITY S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 303.056 lei și un rezultat net de 106.824 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are UFC SECURITY S.R.L.?

UFC SECURITY S.R.L. (CUI 45572487) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 25 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă UFC SECURITY S.R.L. în sectorul său?

UFC SECURITY S.R.L. ocupă locul 246 din 580 firme active cu bilanț depus în CAEN 8010 (Activități de protecție și gardă), după cifra de afaceri.

Cât de veche este UFC SECURITY S.R.L. față de firmele din același domeniu?

UFC SECURITY S.R.L. este mai veche decât 11% dintre cele 1.163 firme active cu CAEN 8010.

Este UFC SECURITY S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare UFC SECURITY S.R.L. (CUI 45572487) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este UFC SECURITY S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, UFC SECURITY S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în UFC SECURITY S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru UFC SECURITY S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este UFC SECURITY S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, UFC SECURITY S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a UFC SECURITY S.R.L.?

În anul 2025, UFC SECURITY S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 303.056 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu UFC SECURITY S.R.L.?

Firmoscop analizează UFC SECURITY S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Brăila

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brăila

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.